Wprowadzenie

W "Dzienniczku" pod nr. 52 siostra Faustyna pisze: "Kiedy chciałam się usunąć od tych wewnętrznych natchnień, Bóg mi powiedział, że będzie żądał w dzień sądu ode mnie wielkiej liczby dusz. Kiedy raz umęczona tymi różnymi trudnościami, jakie miałam z tego powodu, że Jezus przemawia do mnie i żąda tego malowania obrazu, postanowiłam sobie mocno, przed ślubami wieczystymi, prosić ojca Andrasza, żeby mnie zwolnił z tych wewnętrznych natchnień i obowiązku malowania tego obrazu. Po wysłuchaniu spowiedzi ojciec Andrasz dał mi taką odpowiedź: Nie zwalniam siostry z niczego i nie wolno się siostrze uchylać od tych wewnętrznych natchnień, ale o wszystkim musi siostra mówić spowiednikowi, koniecznie, absolutnie koniecznie, bo inaczej zejdzie siostra na manowce pomimo tych wielkich łask Bożych. Chwilowo się siostra u mnie spowiada, ale niech siostra wie, że musi mieć stałego spowiednika, czyli kierownika."
Ojciec Andrasz pełnił 10 lat wcześniej posługę spowiednika i kierownika duchowego bł. Anieli Salawy. Ponadto kierownictwem duchowym i spowiedzią służył służebnicy Bożej m. Pauli Zofii Zofii Tajber ZDCH, bł. m. Klemensie Staszewskiej OSU, sł. Bożej s. Emanueli Kalb. Z prowadzonej przed wojną we Lwowie przez o. Andrasza Sodalicji Mariańskiej wyszedł ks.prof Henryk Mossing, naukowiec lekarz i potajemny ksiądz w Związku Sowieckim, obecnie kandydat na ołtarze.
Tak, jak przy objawieniach Najświętszego Serca Pana Jezusa dla św. Marii Małgorzaty Alacoqe rolę kierownika duszy i spowiednika Opatrzność powierzyła jezuicie św. Klaudiuszowi la Colombiere SJ, tak przy objawieniu Bożego Miłosierdzia dla siostry Faustyny Kowalskiej rolę tę przyszło pełnić jezuicie ks. Józefowi Andraszowi SJ.
W sumie o. Andrasz posługiwał Siostrze Faustynie przez ponad 2 i pół roku, a po jej śmierci zaangażował się w realizację jej posłannictwa.
Pod jego kierunkiem powstał obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły, słynący dziś łaskami w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach; on też zapoczątkował uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego w klasztornej kaplicy Zgromadzenia w Łagiewnikach (1943) i obchodzenie święta Miłosierdzia (1944). Z jego inicjatywy zbierano wspomnienia o Siostrze Faustynie, a jego książeczka „Miłosierdzie Boże… ufamy Tobie”, popularyzująca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez św. Siostrę Faustynę, została przetłumaczona na wiele języków i rozeszła się po całym świecie w ogromnych nakładach. On też był autorem pierwszych biografii o Apostołce Bożego Miłosierdzia.
Fragment konferencji s. Elżbiety Siepak ZMBM
Opublikowano: 22.10.2019

Podczas pielgrzymki śladami ojca Andrasza, uczestnicy wysłuchali konferencji s. Elżbiety Siepak ZMBM w ramach ogólnopolskiego spotkania osób modlących się o świętość kapłanów "Margaretka".
Siostra Elżbieta ukazała ojca Andrasza jako wzór współpracy z łaską Bożą, kapłana potrafiącego rozeznać powołanie siostry Faustyny, podejmującego misję szerzenia orędzia Bożego Miłosierdzia. Po jej śmierci, mimo strasznych warunków trwającej II wojny ojciec Andrasz rozpoczyna w Łagiewnikach stałe nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Rocznica urodzin o. Andrasza w Bazylice - relacja
Opublikowano: 17.10.2019

16 października przypadła 128 rocznica urodzin ojca Andrasza. W tym dniu, w sercu Sądecczyzny, w Bazylice św. Małgorzaty, miało miejsce wprowadzenie obrazu ojca Andrasza w celu modlitwy o jego beatyfikację. Ojciec Andrasz w młodości należał do tej Parafii. Autorem obrazu jest Witold Kubicha absolwent krakowskiej ASP.
16 października: urodziny o. Józefa Andrasza SJ
Opublikowano: 16.10.2019

Józef Andrasz urodził się w Wielopolu koło Nowego Sącza 16.X.1891 roku. W parafii WNMP w Wielogłowach, Diecezja Tarnowska. Jako poddany monarchii austro- węgierskiej. W rodzinie Piotra i Katarzyny z domu Bednarek. Miał sześciu braci: Alojzego, Kazimierza; zginął w Legionach, Leona, Ignacego; zginął pod Lwowem w 1918 roku, Alfonsa, oraz trzy siostry: Helenę, Marię i Józefę. Wychowywał się w rodzinie głęboko patriotycznej i religijnej. Mimo powszechnej biedy Józef jak i jego rodzeństwo otrzymało dobre wykształcenie.
Ojciec Andrasz w Warszawie, 68 rocznica Aktu Intronizacji NSPJ
Opublikowano: 15.10.2019

Do tej pory w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej wierni modlą się o beatyfikację jezuity, ks. Piotra Skargi. Kończą się modlitwy o beatyfikację Prymasa 1000 lecia ks.kard. Stefana Wyszyńskiego w związku z ogłoszoną przez Papieża beatyfikacją przewidzianą na maj 2020 roku.
V Pielgrzymka Śladami Ojca Andrasza - relacja
Opublikowano: 13.10.2019

Duchowym opiekunem był Jezuita, świadek życia ojca Andrasza- ks. Zdzisław Wietrzak SJ.
Początki tego świetego miejsca na obrzeżu Krakowa związane są ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W tym Zgromadzeniu swoje życie przeżyła św. Siostra Faustyna.
V pielgrzymka śladami ojca Józefa Andrasza SJ
Opublikowano: 04.10.2019

Kolejny raz rusza pielgrzymka śladami Ojca Andrasza.
Jest to szczególny czas, 100 lecie święceń kapłańskich ojca Józefa Andrasza.