plhrenfrdeitrues

Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

     W dniach 28.05 do 05.05.2019 miała miejsce pielgrzymka do Medziugorje w intencji beatyfikacji ojca Józefa Andrasza. Stałym punktem pielgrzymów każdego dnia była Eucharystia oraz Różaniec. Zgodnie z charyzmatem miejsca, część pielgrzymów pościła o chlebie i wodzie.
      Tą zaniechaną praktykę przybliżył w Bjelo Polje podczas konferencji ks. Tomislav Planinić - Co jest a co nie jest postem w oparciu o naukę Kościoła i oraz własnych doświadczeń postu i modlitwy.
Ks. Tomislav należy do młodego Zgromadzenia Omnia Dei- NSCPJ i NSNMP. Promuje na Chorwacji kult Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny oraz ojca Andrasza.


     2 maja w Medziugorje katechezę o relacji miłości Trójcy Przenajświętszej wygłosił Abp Henryk Hoser który od lipca 2018 na stałe rezyduje w Medziugorje jako specjalny wizytator Ojca świętego.
      Ostatniego dnia pielgrzymki , w Skradinie w kościele NNMP ponad 70 uczestników pielgrzymki, złożyło przyrzeczenie stałej modlitwy za wybranych kapłanów przez wstawiennictwo ojca Andrasza.

Duchowymi przewodnikami pielgrzymów byli- ks. bp Jan Sobiło z Zaporoża, ks. Tomasz Ndbereżny z Melitopola oraz ks. Łukasz Gołaś SAC z Krakowa.


MODLITWA
o uproszenie łaski

Modlitwa o beatyfikację o. Józefa Andrasza

 

English hrvatski русскийукраїнський français

italiano español  slovenský