Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

     10 maja w jezuickiej Parafii NSPJ w Nowym Sączu miała miejsce wizytacja generała Towarzystwa Jezusowego ojca Arturo Sosy Abascala SJ. Grupa siedmiu osób podjęła stała modlitwę "Margaretkową" za o. Generała przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza.
Modlitwa o świętość kapłanów i chwałę Bożego przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza posiada imprimatur Kurii w Tarnowie. Jest ona wykorzystywana w blankietach "Margaretkowych" z akceptacją krajowego koordynatora ruchu modlitwy za kapłanów ks.dr. Bogusława Nagela.

     W modlitwie za wybranego kapłana bierze udział grupa siedmiu osób, w każdy dzień tygodnia inna. Prócz wspomnianej modlitwy odmawia się koronkę do Bożego Miłosierdzia której wielkim propagatorem był ojciec Andrasz. W taki sposób kapłan objęty  jest modlitwą cały czas. Osoby modlące się przyrzekają taki sposób modlitwy do końca życia kapłana.

    Podczas spotkania przedstawiono ojcu generałowi postać pochodzącego z Nowego Sącza jezuity, ojca Józefa Andrasza, podarowano mu jego portret pędzla Witolda Kubichy absolwenta krakowskiej ASP. Na odwrocie znalazła się notka biograficzna w języku angielskim.
    Generał  Zakonu wraz z Prowincjałem Jakubem Kołaczem podziękowali za zaangażowanie i współpracę w szerzeniu kultu ojca Andrasza. Ojciec generał podziękował szczególnie za ofiarę stałej modlitwy za niego.


b

MODLITWA o uproszenie łaski


Modlitwa o beatyfikację o. Józefa Andrasza

Molitva za milostМолитва о пощаде

 

 

Rekolekcje w drodze do Medziugorie

kliknij, aby powiększyc

Apostolat Margaretka

blankiet Margaretka
Informacje o Apostolacie Margaretka

Publikacje

Książka do nabycia w Wydawnictwie WAM

Historia spisana przez spowiednika s. Faustyny

Poświęć się Sercu Bożemu. Zarzuty przeciw częstej Komunii świętej.

Biografii św. Faustyny Kowalskiej, napisana przez o. Józefa Andrasza SI.

Nowy Sącz: tablica pamiątkowa

Inni piszą o o. Andraszu:

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com