plhrenfrdeitrues

Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

We wtorek 14 stycznia, w Szpitalu w Nowym Sączu, w Godzinie Miłosierdzia odszedł do wieczności po krótkiej chorobie ks. prałat Stanisław Pasyk.

W Parafii Królowa Górna k. Nowego Sącza, gdzie zapoczątkowano prywatny kult ojca Andrasza, przyszło mu wypełnić ostatnie lata życia kapłańskiego.

Przez ostanie pięć lat w tej Parafii był rezydentem. Mimo podeszłego wieku w pełni służył duszpastersko wiernym. Bardzo ceniono go jako spowiednika.

W każdy piątek, w królewskim kościele, celebrowana Godzina Miłosierdzia. Wznoszona jest przed Mszą św. modlitwa o świętość kapłanów przez wstawiennictwo ojca Andrasza. Ks. Stanisław podczas tych Mszy św. rozjaśnił, przybliżał w homiliach istotę Bożego Miłosierdzia.

Ks. prałat Stanisław Pasyk, kapłan diecezji świdnickiej. Pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się 23 marca 1935 r. w Zamieściu - parafia Tymbark. Uczęszczał tam do szkoły której kierownikiem był rodzony brat ojca Józefa Andrasza; Leon Andrasz.
Święcenia przyjął w archidiecezji wrocławskiej i po pracy we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Dzierżoniowie i Zgorzelcu przez 35 lat był proboszczem w parafii św. Józefa w Świdnicy. Współtworzył także trzy inne parafie w Świdnicy: pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych, pw. Ducha Świętego na Zawiszowie i pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wałbrzyskiej. W dowód uznania za zasługi dla miasta od władz samorządowych otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Świdnicy.

Pogrzeb śp. ks. Stanisława odbędzie się w Świdnicy Śląskiej w środę 22 stycznia o godz. 11.00, następnie jego ciało zostanie złożone w grobowcu kapłanów na cmentarzu parafialnym.

Za śp. ks. prałata Stanisława Pasyka u oo. Jezuitów w Jastrzębiej Górze w poniedziałek 21 stycznia br. rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie (do 19 lutego).

MODLITWA
o uproszenie łaski

Modlitwa o beatyfikację o. Józefa Andrasza

 

English hrvatski русскийукраїнський français

italiano español  slovenský