Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Ojciec Andrasz w Tarnowie

Opublikowano: 30.09.2020
 Andrasz w Tarnowie   
    Staraniem ks.dr Piotra Paska, dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, 12 października o godz. 17:00 2020 roku zainaugurowana zostanie (w tymże muzeum) bardzo ciekawa wystawa. Ukaże ona ojca Andrasza jako orędownika poświecenia Polski Najświętszemu Sercu Bożemu. Rok 2020 to 100 lecie Cudu nad Wisłą. To wtedy Polska została poświęcona Sercu Bożemu. Akt Intronizacji NSPJ powtórzono po starannych przygotowaniach na święto Chrystusa Króla 28 października 1951 roku. W obu przypadkach były to Akty po których następował zwrot w historii Polski. Bolszewicy nie zdobyli Warszawy w roku 1920 a po Akcie z 1951 nastąpiła ,,"odwilż,, w terrorze komunistycznym związana ze śmiercią Stalina.

      Na wystawie większość rękopisów, wydawnictw, obrazów, związanych z ojcem Andraszem będzie po raz pierwszy eksponowana dla szerszego gremium. Planowana jest też ciekawa konferencja tematyczna.
     Wystawa potrwa do stycznia 2021 roku.

Inni piszą o o. Andraszu: