plhrenfrdeitrues

Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

  W niedzielę 16 października 2016 przypadła 125. rocznica urodzin jezuity, Sądeczanina, ojca Józefa Andrasza. Krakowski spowiednik św. Faustyny, bł. Anieli Salawy, bł. s. Klemensy Staszewskiej, sł. Bożej s. Pauli Tajber ZDCH i świątobliwej siostry Kaliksty Piekarczyk ZMBM.
Dużo jak na jednego... i do tego z Nowego Sącza. Tu wzrastał, dojrzewał i po formacji zakonnej odprawił Mszę św. prymicyjną 25 marca 1919 roku.

Sądeczanie zauważyli jego nietuzinkowość, stawiają sobie za wzór, w szerszym wymiarze jako ojca, patriotę, kapłana. Rozrastają się grupy osób modlące się o świętość swoich kapłanów przez jego wstawiennictwo.

Niedziela 16 października stała się w Parafii Królowa Górna (rozwija się tam kult ojca Andrasza) miejscem, gdzie pierwszy raz wybrzmiał utwór ,,Ad maiorem Dei Gloriam,,. Jest to łacińska dewiza zakonu jezuitów ,,Na większą chwałę Bożą,,.

Utwór ten powstał na podstawie Litanii do ojca Andrasza, na którą Kuria w Tarnowie jesienią 2015 roku wydała imprimatur.
Muzycy i kompozytorzy młodego pokolenia Jakub Hubicki i Maciej Cisło z Zakopanego stworzyli muzykę. Opiekę w warstwie teologiczno- -łacińsko-wokalnej zapewnił wujek Jakuba, jezuita, ojciec Jacek Hubicki SJ. Wokalnie wykonała go Ada Szulc.

Efekt w załączonym linku:
https://m.youtube.com/watch?v=uWz8aSYMliI

Ada Szulc i Jakub Hubicki
Parafia Królowa Górna

MODLITWA
o uproszenie łaski

Modlitwa o beatyfikację o. Józefa Andrasza
English hrvatski русскийукраїнський français

italiano español  slovenský