Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Adwent 2020

Opublikowano: 05.12.2020
Motto: “Chrześcijaństwo przyszłości będzie mistyczne, albo wcale go nie będzie” (Karl Rahner SJ).

Intymna – mistyczna zażyłość z Jezusem nie jest powołaniem jedynie dla nielicznych, wyjątkowych dusz; Jest to zaproszenie dla wszystkich uczniów Pana, którzy gotowi są z hojnością i poświęceniem podjąć trud poznawania Go, miłowania i naśladowania w codzienności życia. Odwołując się do dzieł mistycznych, tych bardzo znanych i mniej znanych, Autor podejmie refleksję nad tym, w jaki sposób mistyczna zażyłość z Jezusem może być naszym udziałem pośród szarej codzienności życia.

Rozmowy niedokończone: O. Józef Andrasz SJ (1891 – 1963) – życie i duchowość

Opublikowano: 21.06.2020
o. Józef Augustyn SJ, rekolekcjonista, kierownik duchowy, teolog duchowości; Stanisława Bogdańska, autorka książki pt. „Ojciec Jóżef Andrasz SJ, spowiednik świętych“https://www.youtube.com/watch?v=AJR-Maa8d1c

Medziugorje z Ojcem Andraszem

Opublikowano: 07.05.2020
     Z wiadomych przyczyn pandemii nie mogliśmy w tym czasie pielgrzymować do Medziugorie w intencji beatyfikacji ojca Andrasza.
Owocem pielgrzymowania są tysiące osób modlące się o świętość kapłanów przez wstawiennictwo ojca Andrasza.

Tak było .....

Ojciec Andrasz w Krynicy-Zdroju

Opublikowano: 23.07.2019
     21 lipca 2019 roku, w kościele św. Antoniego w Krynicy- Zdroju w ramach nabożeństwa- Godzina Miłosierdzia, podjęto refleksję co chciałby nam dzisiaj powiedzieć w kontekście Bożego miłosierdzia ojciec Andrasz.

      W nawie bocznej, pod obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiono w ramach kultu prywatnego portret ojca Józefa Andrasza.
Ojciec Andrasz wiele razy spędzał czas wypoczynku, rekonwalescencji w Krynicy-Zdroju.

      W swoim życiu był pięć razy operowany. Z relacji jego siostrzeńca dr. Jerzego Rudzińskiego można wysnuć wniosek że ,"Krynica uratowała mu życie" i to nie tylko za przyczyną wód zdrowotnych.

Czytaj więcej...

Reportaż: Kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia

Opublikowano: 01.05.2019
Siostra Faustyna po raz pierwszy skorzystała z posługi o. Andrasza w czasie rekolekcji przed ślubami wieczystymi w kwietniu 1933 roku. Stałym kierownikiem duchowym został w ostatnich latach jej życia, które spędziła w Krakowie. W sumie o. Andrasz posługiwał Siostrze Faustynie przez ponad 2 i pół roku, a po jej śmierci zaangażował się w realizację jej posłannictwa.
 

Abp Henryk Hoser o Medjugorje

Opublikowano: 10.10.2018

Sytuacja fenomenu jakim jest Medjugorje jest bardzo dynamiczna. Specjalna komisja watykańska powołana jeszcze przez Benedykta XVI przygotowała przez pięć lat  badań opinię. Nie jest już tajemnicą, że według niej  "pierwszy tydzień objawień w Medziugorje uważamy za nadprzyrodzony".
Jak zawsze, towarzyszą takim sprawom trudności. Papież wyznaczył specjalną misję stałego wizytatora Stolicy Apostolskiej w Medziugorje abp. Henrykowi Hoserowi. Jak wygląda jego praca, życie w Medziugorje mówi poniższy film.


      Jednym z owoców Medjugorje jest rozwijający się prywatny kult ojca Józefa Andrasza. Dla świeckich pielgrzymujących do Medjugorje ojciec Andrasz, modlitwy za kapłanów przez jego wstawiennictwo, są odpowiedzią na wezwania płynące z Medziugorje.
      Ks. abp. Henrykowi Hoserowi postać ojca Andrasza jest znana z kart ,,Dzienniczka" św. Faustyny. Cieszy go, że szerzy się modlitwa przez jego wstawiennictwo.

Rozmowa ks. Pawełem Pająkiem, proboszczem Parafii Olszanka

Opublikowano: 10.10.2018
Od 38 lat z Medjugorje słyszymy wezwania, prośby o modlitwę o świętość kapłanów. Dla wielu osób wsłuchujących się w te głosy, wzorem służby kapłańskiej na wzór Pana Jezusa Chrystusa stała się postać Jezuity, ojca Józefa Andrasza. Osoby świeckie zakładają grupy modlitwy za kapłanów tzw. "Margaretki".

Jak widzą ojca Andrasza kapłani ?  Można zobaczyć w części poniższego film:Źródło: https://medziugorje.blogspot.com/

Audycja w Radiu Pallotti

Opublikowano: 04.09.2018
     Gościem wtorkowego poranka (4 września 2018) z Radiem Pallotti.FM była Pani Stanisława Bogdańska – autorka książki Ojciec Andrasz Spowiednik Świętych oraz jej mąż Czesław Bogdański.
     Czy znacie Ojca Józefa Andrasza SJ? Spowiednika, kierownika duchowego ,, krakowskich,, świętych... Św. Faustyny, bł. Anieli Salawy, sł. Bożej matki Pauli Zofii Tajber ZDCH oraz Bł.Klemensy Staszewskiej OSU? Św. Maksymilian Kolbe do rodzonego brata Alfonsa napisał z Zakopanego 6.12.1926 roku że spotkał się z ojcem Andraszem , długo rozmawiali ( sprawy wydawnicze- ,, Rycerz Niepokalanej,, a o. Andrasz był red. Naczelnym ,, Posłańca Serca Jezusowego ,, ) i dużo się od niego nauczył. Ojciec Andrasz jest najczęściej wspominanym kapłanem w ,, Dzienniczku,, św. Faustyny ( 59 razy) on ułożył formy i zapoczątkował stałe nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w 1943 roku w Łagiewnikach. (źródło: http://pallotti.fm/kim-byl-ojciec-jozef-andrasz-sj/)

Inni piszą o o. Andraszu: