Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

75. rocznica poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego

Opublikowano: 16.04.2022
16 kwietnia 2022 r. przypada 75. rocznica poświęcenia łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. W święto Miłosierdzia, pierwszą niedzielę po Wielkanocy 1944 roku obraz pędzla Adolfa Hyły, namalowany według wizji zapisanej w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, poświęcił o. Józef Andrasz SJ, jej krakowski spowiednik i kierownik duchowy. Obraz szybko zasłynął łaskami. Jego kopie i reprodukcje rozeszły się na cały świat. Tak spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).

Czytaj więcej...

Kolejna pozycja książkowa o ks. Józefie Andraszu

Opublikowano: 25.03.2022
W Wydawnictwie Apostolstwa Modlitwy ukazała się kolejna pozycja o ks. Józefie Andraszu pod tytułem „Józef Andrasz SJ. Kierownik duchowy św. Siostry Faustyny”.

Ojciec Józef Andrasz, jezuitaAutorka   Stanisława Bogdańska ukazuje w niej kapłana zaangażowanego w popularyzację tematyki dotyczącej życia duchowego, kultu Serca Jezusowego i Apostolstwa Modlitwy, ale również człowieka prowadzącego głębokie życie duchowe oraz cenionego rekolekcjonistę, spowiednika i kierownika duchowego.

     W drodze do zjednoczenia z Bogiem towarzyszył bowiem wielu osobom świeckim i konsekrowanym, ale jego najbardziej znaną penitentką jest św. Faustyna Kowalska. Wspierał ją również w trudnej misji głoszenia światu orędzia o Bożym miłosierdziu, w którą po jej śmierci sam z pasją się zaangażował.

W „Dzienniczku” Sekretarki Bożego Miłosierdzia jego postać jest najczęściej wspominana w wielu kontekstach, zanotowane są  w nim m.in. słowa Jezusa, który nazwał ojca Andrasza przyjacielem swojego serca (Dz. 967).

Źródło: https://www.faustyna.pl

Zobacz w księgarni wydawnictwa WAM

Najsłynniejszy sądeczanin na świecie

Opublikowano: 21.11.2021
Od urodzin o. Józefa Andrasza SJ minęło 130 lat. O sądeckich korzeniach kierownika duchowego św. s. Faustyny mówiono w kościele pw. Ducha Świętego.

W świątyni, w której o. Andrasz odprawił swoją pierwszą Mszę św., odbyło się 12 listopada spotkanie poświęcone osobie spowiednika i kierownika duchowego św. s. Faustyny.
Dorota Hedwig
Gośćmi spotkania byli Dorota Hedwig z Fundacji Andrasz oraz Jakub Bulzak, historyk.

Czytaj więcej...

Peregrynacja z akcentem ojca Andrasza

Opublikowano: 07.11.2021Od środy 11.11. do 16.11.2021 roku,  w jezuickim Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia  przy ul. Ks. Piotra Skargi w Nowym Sączu, będzie miała miejsce peregrynacja relikwii i ikony  św Ignacego Loyoli .

Czytaj więcej...

130 rocznica urodzin O. Andrasza

Opublikowano: 14.10.2021     16 października br. przypada 130. rocznica urodzin o. Józefa Andrasza SJ krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny.

     Z tej okazji. w intencji jego beatyfikacji sprawowana będzie Msza św., w Krynicy-Zdrój o godz. 20.00 w Domu św. Elżbiety przy ul. Puławskiego 16, której przewodniczyć będzie o. Bogdan Długosz SJ.

     W tym Domu o. Andrasz przebywał na rekonwalescencji od zimy 1944 roku do jesieni 1945 roku po kolejnej operacji, służąc jako kapelan.

200- lecie przybycia Jezuitów do Starej Wsi - relacja

Opublikowano: 01.09.2021
W ramach sympozjum związanego z rocznicą przybycia Jezuitów do Starej Wsi, przypomniana została sylwetka ks. Józefa Andrasza SJ. jako spowiednika świętych.

Prezentacji dokonała Stanisława Bogdańska autorka książki "Ojciec Andrasz, Spowiednik świętych" ( WAM 2020)


Obchody setnej rocznicy poświecenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Opublikowano: 21.01.2021

Mszą św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie zainaugurowane zostały obchody 100. rocznicy poświęcenia Polski NSPJ. Ich zwieńczeniem będzie odnowienie tego aktu przez polskich biskupów i wszystkie parafie 11 czerwca, w uroczystość Serca Jezusa.

Czytaj więcej...

Tajemnica Bożego Narodzenia

Opublikowano: 25.12.2020

     Kiedy siostra Faustyna zdawała relację ojcu Andraszowi ze swoich mistycznych spotkań z Panem Jezusem, ojciec Andrasz dawał jej radę, kiedy już dochodzi do tych spotkań, aby sobie zawsze zdawała sprawę że Wielki to Pan.

Poniżej fragment z ,, Dzienniczka,, św. Faustyny

Bóg nieskończony i wieczny przyjął ludzkie ciało i stał się człowiekiem. Żadna religia na świecie nie ma takiego boga, który jest Stwórcą i Panem wszystkiego, co istnieje, który jest nieskończony, jeden, święty, transcendentny, wszechmocny i wszechwiedzący, niepojęty przez żaden rozum ludzki ani anielski, a równocześnie w swoim Synu w ludzkim ciele tak bliski człowiekowi. Kontemplacja miłosierdzia Bożego w tej tajemnicy zachwyca i przynosi niewypowiedzianą radość, bo Bóg zamieszkał z nami, Słowo Boże – Miłosierdzie Wcielone (Dz. 1745).

      W ten nadzwyczajny czas życzymy wszystkim wchodzącym na tę stronę aby przyjęli te dni jako wielkie błogosławieństwo Bożego Pokoju który wyzwala nas z nadmiaru rytuałów, gestów, słów.

Tworzący stronę Andrasz.eu

Listopad 2020

Opublikowano: 18.11.2020
    W alejce 18h cmentarza komunalnego przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu znajduje się odnowiony grobowiec mamy ojca Andrasza. Z tylu, nieopodal ( jeden z pojedynczych charakterystycznych kamiennych krzyży ), znajduje się grób jego ojca, śp Piotra Andrasza.

Sądeczanie zadbali aby pamięć o nich trwała. R I P.


Inni piszą o o. Andraszu: