Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Wigilia 75 rocznicy pobytu ojca Andrasza w Domu Świętej Elżbiety w Krynicy- Zdroju

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 20.08.2019
     16 sierpnia w Kościele wspominamy św. Stefana- Króla Węgier. W tym dniu w krynickim Domu Świętej Elżbiety- Królowej Węgier, celebrowana była Msza św w intencji beatyfikacji ojca Józefa Andrasza którego nazwisko słusznie sugeruje węgierskie pochodzenie.
Można powiedzieć ze był to ,, Węgierski Dzień,, w Krynicy- Zdrój . W tym Domu przebywał na rekonwalescencji ojciec Andrasz latem 1945 roku pełniąc również posługę
Kapelana Domu.
Mszę świętą celebrował świadek życia ojca Andrasza, 82 letni jezuita, ks. Zdzisław Wietrzak.
Przełożona Domu Świętej Elżbiety, siostra Rafała odmówiła po Mszy świętej modlitwę o świętość kapłanów i chwałę Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza.
Modlitwa za kapłanów należy do charyzmatu sióstr Elżbietanek.


100 lecie święceń kapłańskich ojca Andrasza- Msza św w Wielogłowach

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 20.08.2019
     Celebrując 100 lecie święceń kapłańskich ojca Andrasza przypadających w roku 2019 odprawiona została Msza św w intencji beatyfikacji ojca Andrasza oraz za osoby związane z szerzeniem kultu ojca Andrasza.
Nabożeństwo miało miejsce w starym kościółku pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej w Wielogłowach. W tym kościele Józef Andrasz otrzymał Chrzest święty.
     Głównym celebransem oraz głoszącym słowo był jezuita ks. Józef Augustyn.

Ojciec Andrasz na Chorwacji

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 06.08.2019
     W dniach 02-05 czerwca 2019 roku miały miejsce konferencje poświęcone orędziu Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. siostrę Faustynę i roli ojca Józefa Andrasza jako jej kierownika duchowego oraz szerzenia przez niego tego nowego kultu w Kościele.

      3 czerwca przy kościele św. Wawrzyńca w miejscowości Kali na wyspie Ugljan w Diecezji Zadarskiej dzięki zaproszeniu proboszcza, ks. Mario, wspólnota osób świeckich miała okazję pogłębienia refleksji nad Bożym Miłosierdziem i poznaniu apostoła Bożego Miłosierdzia - ojca Józefa Andrasza.

Czytaj więcej...

Generał Jezuitów w wizytą w Nowym Sączu

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 13.05.2019
     10 maja w jezuickiej Parafii NSPJ w Nowym Sączu miała miejsce wizytacja generała Towarzystwa Jezusowego ojca Arturo Sosy Abascala SJ. Grupa siedmiu osób podjęła stała modlitwę "Margaretkową" za o. Generała przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza.
Modlitwa o świętość kapłanów i chwałę Bożego przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza posiada imprimatur Kurii w Tarnowie. Jest ona wykorzystywana w blankietach "Margaretkowych" z akceptacją krajowego koordynatora ruchu modlitwy za kapłanów ks.dr. Bogusława Nagela.

Czytaj więcej...

Inni piszą o o. Andraszu: