Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów z Nowego Sącza

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

  W niedzielę 16 października 2016 przypadła 125. rocznica urodzin jezuity, Sądeczanina, ojca Józefa Andrasza. Krakowski spowiednik św. Faustyny, bł. Anieli Salawy, bł. s. Klemensy Staszewskiej, sł. Bożej s. Pauli Tajber ZDCH i świątobliwej siostry Kaliksty Piekarczyk ZMBM.
Dużo jak na jednego... i do tego z Nowego Sącza. Tu wzrastał, dojrzewał i po formacji zakonnej odprawił Mszę św. prymicyjną 25 marca 1919 roku.

Sądeczanie zauważyli jego nietuzinkowość, stawiają sobie za wzór, w szerszym wymiarze jako ojca, patriotę, kapłana. Rozrastają się grupy osób modlące się o świętość swoich kapłanów przez jego wstawiennictwo.

Niedziela 16 października stała się w Parafii Królowa Górna (rozwija się tam kult ojca Andrasza) miejscem, gdzie pierwszy raz wybrzmiał utwór ,,Ad maiorem Dei Gloriam,,. Jest to łacińska dewiza zakonu jezuitów ,,Na większą chwałę Bożą,,.

    13 września br. , w 80. rocznicę objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, na Wzgórzu Świętego Krzyża w Mystkowie koło Nowego Sącza został poświęcony pomnik-tablica upamiętniająca o. Józefa Andrasza SJ, krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny.
    Uroczystej Eucharystii o 16-tej przewodniczył prowincjał Towarzystwa Jezusowego o. Jakub Kołacz SJ. Odsłonięcie tablicy po Mszy św. poprzedziło krótkie słowo o o. Andraszu zapisane w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, które wygłosiła s. M. Elżbieta Siepak, rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

MODLITWA o uproszenie łaski


Modlitwa o beatyfikację o. Józefa Andrasza

Molitva za milostМолитва о пощаде

 

 

Rekolekcje w drodze do Medziugorie

kliknij, aby powiększyc

Apostolat Margaretka

blankiet Margaretka
Informacje o Apostolacie Margaretka

Publikacje

Książka do nabycia w Wydawnictwie WAM

Historia spisana przez spowiednika s. Faustyny

Poświęć się Sercu Bożemu. Zarzuty przeciw częstej Komunii świętej.

Biografii św. Faustyny Kowalskiej, napisana przez o. Józefa Andrasza SI.

Nowy Sącz: tablica pamiątkowa

Inni piszą o o. Andraszu:

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com