Wydarzenia
100 rocznica święceń kapłańskich ks. Józefa Andrasza TJ
W rodzinie zachował się obrazek prymicyjny ks. Józefa z tamtych czasów że świętym Stasiem Kostką. Miał dla niego wielką cześć.
W 1937 roku ks. Andrasz w liście z Rzymu do swojej duchowej córki s. Kaliksty Piekarczyk ZMBM pisze, że najmilej celebrowało się mu Mszę świętą w kaplicy - "kameretce", św. Stanisława Kostki.


W Parafii Miłosierdzia Bożego w Wielogłowach koło Nowego Sącza, miejscu przyjęcia sakramentu Chrztu św. przez ojca Andrasza, parafianie uczczą tę okrągłą rocznicę.
17 marca na każdej niedzielnej Mszy św okolicznościową homilię głosił o. prof Stanisław Cieślak , Jezuita, autor książki ,,Kierownik duchowy św. Faustyny".
Po Mszach św. rozdane zostały okolicznościowe obrazki z modlitwą o chwałę Bożego Miłosierdzia i wyproszenie łask za przyczyną ojca Andrasza.

W kościele Bożego Miłosierdzia w Wielogłowach odbierają cześć św. Faustyna i bł. ks. Michał Spoćko, których naturalnej wielkości figury znajdują się po jednej i drugiej stronie przed prezbiterium.
04-07.10.1934 zdjęcie z rekolekcji, które jako wotum za łaskę Chrztu św. o. Andrasz ofiarował swojej Parafii w Wielogłowach .
19 marca 2019 roku, również z tej okazji, została odprawiona Msza św. na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie przez o. Ministra Edwarda Czaję SJ.
76 rocznica nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia
.jpg)
Tak wydarzenia sprzed 76 lat zapisał Jezuita, sądeczanin, ojciec Józef Andrasz.
Pierwotny obraz z namalowania pejzażu łagiewnickiego spełnił się proroczo podczas peregrynacji kopi łagiewnickiego obrazu - Jezu Ufam Tobie.
Na fotografiach z tych uroczystości widać naturalnej wielkości postać Pana Jezusa z obrazu, który ze specjalnego samochodu wędruje raz w pejzażu pod sądeckich gór, innym razem miedzy miejską zabudową Tarnowa czy Nowego Sącza. Wchodzi w tę poranioną rzeczywistość XXI wieku jak ,,boski lekarz,,. Tak go na łagiewnickim obrazie opisywał ojciec Andrasz.
Podczas męskiej, nocnej Adoracji, obrazu Jezusa Miłosiernego w czasie tych peregrynacji narodził się kult ojca Andrasza. Trwa do dzisiaj.
56. rocznica narodzin dla nieba o. Józefa Andrasza SJ


za: faustyna.pl
Ewangelizacji na Barce: 20.11.2018
Barka Aquarius na Wiśle, która użyczyła miejsca uczestnikom spotkania, mieści średnio 100 osób. Niewiele miejsc pozostało wolnych. Spotkanie z postacią ojca Andrasza, krakowskimi mistykami było ujęte w klimat 100 lecia Niepodległości Polski. Wszystkim tym osobom Ojczyzna bardzo leżała na sercu. Ze zgromadzonych materiałów wynika że w sposób nadprzyrodzony znali przyszłość Polski co do zbliżającej się strasznej II Wojny jak i kolejnej niewoli komunizmu. Nie poprzestawali w postach, modlitwie, umartwieniach zanoszonych do Najwyższego aby oszczędziła Polskę, Polaków i Kraków.
Ewangelizacji na Barce: o o. Józefie Andraszu sJ

Jak ważna dla Kościoła, Polski, Krakowa, krakowskich mistyków, była postać ojca Andrasza można będzie się dowiedzieć podczas ,, Ewangelizacji na Barce,, . Pomysł na taki sposób ewangelizowanie miał ks. Łukasz Gołaś SAC. Do tej pory na te ewangelizacyjne rejsy po Wiśle jako przewodnicy zaproszeni zostali - Ks Abp Grzegorz Ryś, Marek Jędraszewski, ks Michał Olszewski i wielu znanych ewangelizatorów.
Tym razem wielką postacią będzie o. Józef Andrasz. Jego pracę na wielu polach Kościoła przedstawi Jezuita o. Stanisław Cieślak, autor książki "Kierownik duchowy świętej Faustyny".
Związek z krakowskimi mistykami w świetle nowych, niepublikowanych materiałów z krakowskich Zgromadzeń przybliży p. Stanisława Bogdańska, świecki promotor kultu ojca Andrasza i autorka książki ,, Ojciec Andrasz spowiednik świętych’’ .
Podczas uwielbienia zabrzmi po raz pierwszy w Krakowie Litania do ojca Andrasza. Wykona ją sądecki muzyk, organista, Tomasz Wolak. Zapraszamy, 20 listopada, barka Aquarius obok Mostu Dębnickiego godz. 19:00. Koszt 10 pln. Uczestnictwo wymaga rejestracji.
Wszystkich Świętych i Zaduszki 2018

Cmentarz Rakowicki w Krakowie 01.11.2018 godz. 20:00 zdjęcie Pani Renaty, grobowiec księży Jezuitów w którym złożono ciało ks. Józefa Andrasza TJ

Zdjęcie z pogrzebu ks. Andrasza, przemawia ks. Prowincjał A. Kuśnierz . Archiwum OO. Jezuitów.
Śp. Ks. Stanisław Mól TJ wspominał te chwile- przychodziło (do ciała ks. Andrasza) dużo księży zakonnych, diecezjalnych. Siostry zakonne...płakali.

S. MARIA SŁAWIŃSKA, Kronika Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana od 9 XI 1958 r. do 21 XII 1969 r. Prądnik Biały – Kraków:
4 II 1963
Dzisiaj odbył się pogrzeb O. Józefa Andrasza, który zmarł 1 II. W pogrzebie wzięło udział 13 sióstr.
Ks. Andrasz patronuje modlącym się za kapłanów, na terenie objętym wojną rosyjsko- ukraińską powstała w tych dniach ,,Margaretka,, - grupa modlitewna za posługującego tam ks. Aleksandra.
Zobacz --> https://tarnow.gosc.pl/doc/5102787.Swiat-wolajacy-o-nasze-i-Boze-milosierdzie
Olszanka: 127. rocznica urodzin o. Józefa Andrasza
W Olszance uczczono 127. rocznicę urodzin o. Józefa Andrasza i 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II.
Modlitewne czuwanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, a po niej dzieci na przemian ze starszymi odmówiły różaniec.
Następnie ks. proboszcz Paweł Pająk przewodniczył Mszy św., podczas której - prócz rocznicy wyboru polskiego Papieża - wspominano 127. rocznicę urodzin o. Józefa Andrasza, jezuity, który był spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. s. Faustyny, sekretarki Bożego Miłosierdzia.
" - Św. Jan Paweł II jest nazywany apostołem Bożego Miłosierdzia, tym, który wyniósł na ołtarze s. Faustynę. W głoszeniu orędzia przekazanego jej przez Pana Jezusa Jana Pawła II poprzedził jezuita, który słuchał spowiedzi przyszłej świętej i był jej duchowym kierownikiem - podkreślał ks. Pająk nazywając o. Andrasza dobrym znajomym wspólnoty parafialnej w Olszance.
Krzyż EDK u stóp tablicy o. Andrasza w Mszalnicy

Dwie trasy Ekstremlnej Drogi Krzyżowej 2018 opasały Sądecczyznę od kościoła jezuickiego NSPJ (kolejowego) w Nowym Sączu do Wzgórza Świętego Krzyża w Mszalnicy.
Krzyże pielgrzymie zostały złożone u stóp tablicy ojca Józefa Andrasza SJ na tymże Wzgórzu.
To ojciec Andrasz zawiązywał i kształtował pobożność pierwszopiątkową w miejscowościach na trasie EDK w ramach Apostolstwa Modlitwy.

Trasa im. Jana Pawła II 43 km
Trasa o. Władysława Augustynka 31 km.
Strona 3 z 5