Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

3 pażdziernika: wspomnienie bł. o. Kolumbana Marmiona

Opublikowano: 01.10.2019
  
     Ojciec Józef Andrasz w 1921 roku rozpoczął serię wydawniczą - Biblioteka Życia Wewnętrznego. Wydawał, tłumaczył światowe dzieła literatury ascetycznej i mistycznej. 
     Pierwszym dziełem przetłumaczonym przez ojca Andrasza w tej serii było ,,Chrystus życiem duszy", ojca Kolumbana. Książka ta miała bardzo duży oddźwięk w Kościele. W Polsce mimo zupełnego nowum całej zapoczątkowanej serii wydawniczej, książka ojca Kolumbana rozeszła się bardzo szybko. W ciągu roku cały nakład został wyczerpany.

Czytaj więcej...

Pod Krzyżem z ojcem Andraszem

Opublikowano: 14.09.2019

14 września w odpowiedzi na ogólnopolską akcję ,,Polskę pod Krzyżem,, w ponad 200 parafiach Diecezji tarnowskiej miały miejsce nabożeństwa w łączności z uczestnikami włocławskich nabożeństw.

Czytaj więcej...

Wspomnienie penitentki o. Andrasza, błogosławionej Anieli Salawy

Opublikowano: 09.09.2019

     09 września w zakonach franciszkańskich i Archidiecezji krakowskiej wspominana jest błogosławiona Aniela Salawa.
Mistyczka, krakowska służąca. Paradoks, o jej wstawiennictwo proszą studenci, pracownicy naukowi.


Opatrzność Boża rok po święceniach kapłańskich (1920) o. Andrasza zetknęła go z powoli umierającą Anielą Salawą. Do końca życia jej towarzyszył, był przy jej śmierci.


Z zachowanych akt procesu beatyfikacyjnego Anieli Salawy zachowały się słowa o. Andrasza:
     "Schludnie tam było ale ubogo i mroczno. Umilały piwniczkę obrazy święte i kwiaty oraz ołtarzyk, na którym kapłan składał Najświętszy Sakrament. Zazwyczaj po krótkim powitaniu nakładaniem stułę i zaczynała się spowiedź, połączona ze sprawozdaniem duchowym z jej strony, a z mej z udzieleniem jej stosownych wskazówek.
Po absolucji - krótkie pożegnanie. Traktowałem ją jako jedną z dusz rzetelnie pobożnej.
      Miała wśród naszych ojców, którzy ją spowiadali i zanosili Komunię św. opinię osoby świątobliwej, wdzięcznej, której warto pomagać. Nigdy nie doszły mnie jakieś słowa traktujące ją jako dewotkę w kiepskim słowa znaczeniu, pretensjonalną itp. Bardzo mnie zbudowała niezwykłą cierpliwością w znoszeniu długoletnich, a bardzo dokuczliwych cierpień. Rozrzewniająca była jej tęsknota za Najświętszym Sakramentem
".

Czytaj więcej...

Odszedł do Domu Ojca śp Piotr Powroźnik

Opublikowano: 22.08.2019
     Po ponad 5- letniej chorobie nowotworowej odszedł do Domu Ojca śp Piotr Powroźnik. Wielki przyjaciel, służący wsparciem modlitewnym od początku Andrasz.eu.

Pamiętajmy o modlitwie do Dobrego Miłosiernego Boga za duszę śp. Piotra.

Wigilia 75 rocznicy pobytu ojca Andrasza w Domu Świętej Elżbiety w Krynicy- Zdroju

Opublikowano: 20.08.2019
     16 sierpnia w Kościele wspominamy św. Stefana- Króla Węgier. W tym dniu w krynickim Domu Świętej Elżbiety- Królowej Węgier, celebrowana była Msza św w intencji beatyfikacji ojca Józefa Andrasza którego nazwisko słusznie sugeruje węgierskie pochodzenie.
Można powiedzieć ze był to ,, Węgierski Dzień,, w Krynicy- Zdrój . W tym Domu przebywał na rekonwalescencji ojciec Andrasz latem 1945 roku pełniąc również posługę
Kapelana Domu.
Mszę świętą celebrował świadek życia ojca Andrasza, 82 letni jezuita, ks. Zdzisław Wietrzak.
Przełożona Domu Świętej Elżbiety, siostra Rafała odmówiła po Mszy świętej modlitwę o świętość kapłanów i chwałę Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza.
Modlitwa za kapłanów należy do charyzmatu sióstr Elżbietanek.


100 lecie święceń kapłańskich ojca Andrasza- Msza św w Wielogłowach

Opublikowano: 20.08.2019
     Celebrując 100 lecie święceń kapłańskich ojca Andrasza przypadających w roku 2019 odprawiona została Msza św w intencji beatyfikacji ojca Andrasza oraz za osoby związane z szerzeniem kultu ojca Andrasza.
Nabożeństwo miało miejsce w starym kościółku pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej w Wielogłowach. W tym kościele Józef Andrasz otrzymał Chrzest święty.
     Głównym celebransem oraz głoszącym słowo był jezuita ks. Józef Augustyn.

Ojciec Andrasz na Chorwacji

Opublikowano: 06.08.2019
     W dniach 02-05 czerwca 2019 roku miały miejsce konferencje poświęcone orędziu Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. siostrę Faustynę i roli ojca Józefa Andrasza jako jej kierownika duchowego oraz szerzenia przez niego tego nowego kultu w Kościele.

      3 czerwca przy kościele św. Wawrzyńca w miejscowości Kali na wyspie Ugljan w Diecezji Zadarskiej dzięki zaproszeniu proboszcza, ks. Mario, wspólnota osób świeckich miała okazję pogłębienia refleksji nad Bożym Miłosierdziem i poznaniu apostoła Bożego Miłosierdzia - ojca Józefa Andrasza.

Czytaj więcej...

Generał Jezuitów w wizytą w Nowym Sączu

Opublikowano: 13.05.2019
     10 maja w jezuickiej Parafii NSPJ w Nowym Sączu miała miejsce wizytacja generała Towarzystwa Jezusowego ojca Arturo Sosy Abascala SJ. Grupa siedmiu osób podjęła stała modlitwę "Margaretkową" za o. Generała przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza.
Modlitwa o świętość kapłanów i chwałę Bożego przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza posiada imprimatur Kurii w Tarnowie. Jest ona wykorzystywana w blankietach "Margaretkowych" z akceptacją krajowego koordynatora ruchu modlitwy za kapłanów ks.dr. Bogusława Nagela.

Czytaj więcej...

Rozmowy niedokończone: O. Józef Andrasz SJ (1891 – 1963) – życie i duchowość

Opublikowano: 07.05.2019

 

 
   W TV Trwam w "Rozmowach niedokończonych"  program o o. Józefie Andraszu - życie i duchowość. W programie udział biorą o. Józef  Augustyn SJ, rekolekcjonista, kierownik duchowy, teolog duchowości oraz Stanisława Bogdańska, autorka książki pt. "Ojciec Józef Andrasz SJ, spowiednik świętych.

Owocna Pielgrzymka z intencją rychłej beatyfikacji Ojca Andrasza

Opublikowano: 05.05.2019
     W dniach 28.05 do 05.05.2019 miała miejsce pielgrzymka do Medziugorje w intencji beatyfikacji ojca Józefa Andrasza. Stałym punktem pielgrzymów każdego dnia była Eucharystia oraz Różaniec. Zgodnie z charyzmatem miejsca, część pielgrzymów pościła o chlebie i wodzie.
      Tą zaniechaną praktykę przybliżył w Bjelo Polje podczas konferencji ks. Tomislav Planinić - Co jest a co nie jest postem w oparciu o naukę Kościoła i oraz własnych doświadczeń postu i modlitwy.
Ks. Tomislav należy do młodego Zgromadzenia Omnia Dei- NSCPJ i NSNMP. Promuje na Chorwacji kult Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny oraz ojca Andrasza.

Czytaj więcej...

Inni piszą o o. Andraszu: