Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Obraz Jezu Ufam Tobie - ściągajcie, ale głęboko nie chowajcie

Opublikowano: 22.04.2017
     Mijają 74 lata od pierwszych, stałych, nabożeństw do Bożego Miłosierdzia, według form jakie przekazała wizjonerka, siostra Faustyna Kowalska. Przekaz otrzymała od Pana Jezusa co Kościół katolicki mocą swojego autorytetu zatwierdził.

      Nabożeństwo zapoczątkował jezuita ojciec Józef Andrasz pochodzący z Wielopola, a wychowany w Nowym Sączu. Znamiennym jest, że do przeprowadzenia wizjonerów i wprowadzenia dwu tak ważnych i wielkich kultów w Kościele - Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia Opatrzność wybrała kapłanów Towarzystwa Jezusowego. Z Najświętszym Sercem Pana Jezusa związany był św. o Kaudiusz la Colombiere SJ, a z Bożym Miłosierdziem, wspomniany o. Józef Andrasz SJ .
      Wzorem swojego Mistrza- Pana Jezusa wykonywali oni swoją pracę na chwałę Boga Ojca i odsunęli się w cień.


Czytaj więcej...

Rekolekcje w Drodze w intencji beatyfikacji ojca Józefa Andrasza SI

Opublikowano: 30.03.2017
Program pielgrzymkiPodczas ubiegłorocznego pielgrzymowania w formie - Rekolekcje w Drodze do Medziugorje którego patronem był ojciec Józef Andrasz 70 osób podjeło stałą modlitwę o świętość kapłanów przez jego wstawiennictwo.
Portret ojca Andrasza wraz z modlitwą w języku chorwackim trafił do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryji Panny w Skradinie, Diecezja Sibenicka.

W zbliżający się weekend majowy, jednym z opiekunów duchowych Rekolekcji w Drodze będzie kapłan Diecezji Charkowsko-Zaporowskiej, z frontowego Mariupola, Paulin, ojciec Leonard.
W tej Diecezji ks. biskup Jan Sobiło pobłogosławił rozwijający się, prywatny kult ojca Andrasza.
Ksiądz biskup upatruje w osobie ojca Andrasza patrona pojednania rozdartego wojną Kościoła w jego Diecezji.

Zobacz: Sądeczanie kolejny raz jadą do Medziugorje. Co tam się ostatnio wydarzyło?

Modlitwa o beatyfikację o. Andrasza w Zaporożu

Opublikowano: 20.02.2017
  ks. Bp Jan z swoim Wiernymi w Zaporożu   Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego w Zaporożu znajduje się na terenie Ukrainy w Diecezji Charkowsko-Zaporowskiej objętej wojną.
Papież Franciszek podobnie jak w kilku miejscach świata objętych wojną pozostawił tam Bramę Miłosierdzia .
     W szczególną cześć w tym Sanktuarium dla Pierwszej Osoby Trójcy Przenajświętszej, Boga Ojca Miłosiernego wpisuje się Jezuita ojciec Józef Andrasz. Ruś była przez jakiś czas ostoją dla Towarzystwa Jezusowego w ciężkich dniach kasaty Zakonu. Ojciec Andrasz posługiwał duszpastersko w kościele Piotra i Pawła we Lwowie przed wybuchem II wojny światowej. Prowadził tam Sodalicję dla Panów, pełnił też funkcję kapelana wojskowego.

Czytaj więcej...

Konferencja o o. Józefie Andraszu

Opublikowano: 03.02.2017
     Konferencja o ojcu Andraszu, spowiedniku i przewodniku duchowym św. Faustyny wygłoszona przez Stanisławę Bogdańską, promotorkę kultu jezuity pochodzącego z Wielopola k. Nowego Sącza, wygłoszona w kościele NSPJ w Nowym Sączu.
     Po konferencji słowo podziękowania skierował o. Stanisław Jopek, proboszcz parafii.
 

1 lutego 2017 - Msza św. o beatyfikację

Opublikowano: 20.01.2017


 
    W środę 1 lutego w kościele NSPJ w Nowym Sączu (kościół kolejowy), godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. o beatyfikację ojca Józefa Andrasza SJ w 54. rocznicę Jego śmierci.

     Podczas mszy zostanie zaprezentowany utwór "Ad maiorem Dei gloriam" ("Na większą chwałę Boga" - dewiza jezuitów), do którego muzykę napisali Maciej Cisło i Jakub Hubicki. Utwór wykona premierowo organista Tomasz Wolak.

     Po mszy konferencję o ojcu Andraszau, spowiedniku i przewodniku duchowym św. Faustyny wygłosi Stanisława Bogdańska, promotorka kultu jezuity pochodzącego z Wielopola k. Nowego Sącza.

Warszawa: modlitwa o beatyfikację o. Andrasza

Opublikowano: 02.12.2016
    W warszawskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, którym opiekują się ojcowie jezuici, wystawiono obraz o. Józefa Andrasza, kierownika duchowego św. Faustyny Kowalskiej, wraz z modlitwą (do prywatnego odmawiania) o jego beatyfikację. 30 listopada wykład o o. Andraszu wygłosił w kościele propagator jego kultu Czesław Bogdański.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Opublikowano: 27.11.2016

Magazyn Radia Watykańskiego: niezapomniany spowiednk

Opublikowano: 15.11.2016
     W audycji Radia Watykańskiego - "Zapomniany, czy jednak niezapomniany spowiednik s. Faustyny Kowalskiej" - rozmowa z Czesławem Bogdańskim, propagatorem kultu o. Józefa Andrasza SJ (audycja nadana 14.11.2016 r.)

Wspomnienie o o. Józefie Andraszu, spowiedniku św. Faustyny

Opublikowano: 24.10.2016
     XXX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej: 26 października (środa), godz. 18.00, Bursa Księży Jezuitów im. ks. Władysława Gurgacza SJ w Nowym Sączu, ul. Św. Ducha 12 – o. Józef Polak SJ i Czesław Bogdański: Wspomnienie o ojcu Józefie Andraszu SJ, spowiedniku i powierniku św. Faustyny. Poświęcenie tablicy pamięci o. J. Andrasza.

125 rocznica urodzin O. Andrasza

Opublikowano: 18.10.2016
  W niedzielę 16 października 2016 przypadła 125. rocznica urodzin jezuity, Sądeczanina, ojca Józefa Andrasza. Krakowski spowiednik św. Faustyny, bł. Anieli Salawy, bł. s. Klemensy Staszewskiej, sł. Bożej s. Pauli Tajber ZDCH i świątobliwej siostry Kaliksty Piekarczyk ZMBM.
Dużo jak na jednego... i do tego z Nowego Sącza. Tu wzrastał, dojrzewał i po formacji zakonnej odprawił Mszę św. prymicyjną 25 marca 1919 roku.

Sądeczanie zauważyli jego nietuzinkowość, stawiają sobie za wzór, w szerszym wymiarze jako ojca, patriotę, kapłana. Rozrastają się grupy osób modlące się o świętość swoich kapłanów przez jego wstawiennictwo.

Niedziela 16 października stała się w Parafii Królowa Górna (rozwija się tam kult ojca Andrasza) miejscem, gdzie pierwszy raz wybrzmiał utwór ,,Ad maiorem Dei Gloriam,,. Jest to łacińska dewiza zakonu jezuitów ,,Na większą chwałę Bożą,,.

Czytaj więcej...

Inni piszą o o. Andraszu: