Wydarzenia
Krzyż EDK u stóp tablicy o. Andrasza w Mszalnicy

Dwie trasy Ekstremlnej Drogi Krzyżowej 2018 opasały Sądecczyznę od kościoła jezuickiego NSPJ (kolejowego) w Nowym Sączu do Wzgórza Świętego Krzyża w Mszalnicy.
Krzyże pielgrzymie zostały złożone u stóp tablicy ojca Józefa Andrasza SJ na tymże Wzgórzu.
To ojciec Andrasz zawiązywał i kształtował pobożność pierwszopiątkową w miejscowościach na trasie EDK w ramach Apostolstwa Modlitwy.

Trasa im. Jana Pawła II 43 km
Trasa o. Władysława Augustynka 31 km.
Nowa książka: O. Józef Andrasz - spowiednik świętych
,,Ojciec Andrasz- spowiednik świętych", jest owocem opracowania zbioru, w większości nie publikowanych, materiałów źródłowych o posłudze Jezuity, ks. Józefa Andrasza. Fakt, że kilka sióstr zakonnych którym służył kierownictwem duchowym i sakramentem spowiedzi dostąpiło chwały ołtarzy oraz wielokrotne wypowiedzi o nim Pana Jezusa w ,,Dzienniczku" św. Faustyny, powinny zaciekawić czytelnika.
Autorka, Stanisława Bogdańska - absolwentka Akademii Ignacjanum w Krakowie, promotorka kultu o. Andrasza, animatorka ruchu pielgrzymkowego, matka czworga dzieci.
Książka do nabycia w: Wydawnictwo WAM, Kraków.
Zobacz -->> recenzja
Obraz Jezu Ufam Tobie - ściągajcie, ale głęboko nie chowajcie

Nabożeństwo zapoczątkował jezuita ojciec Józef Andrasz pochodzący z Wielopola, a wychowany w Nowym Sączu. Znamiennym jest, że do przeprowadzenia wizjonerów i wprowadzenia dwu tak ważnych i wielkich kultów w Kościele - Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia Opatrzność wybrała kapłanów Towarzystwa Jezusowego. Z Najświętszym Sercem Pana Jezusa związany był św. o Kaudiusz la Colombiere SJ, a z Bożym Miłosierdziem, wspomniany o. Józef Andrasz SJ .
Wzorem swojego Mistrza- Pana Jezusa wykonywali oni swoją pracę na chwałę Boga Ojca i odsunęli się w cień.
Rekolekcje w Drodze w intencji beatyfikacji ojca Józefa Andrasza SI
Portret ojca Andrasza wraz z modlitwą w języku chorwackim trafił do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryji Panny w Skradinie, Diecezja Sibenicka.
W zbliżający się weekend majowy, jednym z opiekunów duchowych Rekolekcji w Drodze będzie kapłan Diecezji Charkowsko-Zaporowskiej, z frontowego Mariupola, Paulin, ojciec Leonard.
W tej Diecezji ks. biskup Jan Sobiło pobłogosławił rozwijający się, prywatny kult ojca Andrasza.
Ksiądz biskup upatruje w osobie ojca Andrasza patrona pojednania rozdartego wojną Kościoła w jego Diecezji.
Zobacz: Sądeczanie kolejny raz jadą do Medziugorje. Co tam się ostatnio wydarzyło?
Modlitwa o beatyfikację o. Andrasza w Zaporożu

Papież Franciszek podobnie jak w kilku miejscach świata objętych wojną pozostawił tam Bramę Miłosierdzia .
W szczególną cześć w tym Sanktuarium dla Pierwszej Osoby Trójcy Przenajświętszej, Boga Ojca Miłosiernego wpisuje się Jezuita ojciec Józef Andrasz. Ruś była przez jakiś czas ostoją dla Towarzystwa Jezusowego w ciężkich dniach kasaty Zakonu. Ojciec Andrasz posługiwał duszpastersko w kościele Piotra i Pawła we Lwowie przed wybuchem II wojny światowej. Prowadził tam Sodalicję dla Panów, pełnił też funkcję kapelana wojskowego.
Konferencja o o. Józefie Andraszu
Po konferencji słowo podziękowania skierował o. Stanisław Jopek, proboszcz parafii.
1 lutego 2017 - Msza św. o beatyfikację
W środę 1 lutego w kościele NSPJ w Nowym Sączu (kościół kolejowy), godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. o beatyfikację ojca Józefa Andrasza SJ w 54. rocznicę Jego śmierci.
Podczas mszy zostanie zaprezentowany utwór "Ad maiorem Dei gloriam" ("Na większą chwałę Boga" - dewiza jezuitów), do którego muzykę napisali Maciej Cisło i Jakub Hubicki. Utwór wykona premierowo organista Tomasz Wolak.
Po mszy konferencję o ojcu Andraszau, spowiedniku i przewodniku duchowym św. Faustyny wygłosi Stanisława Bogdańska, promotorka kultu jezuity pochodzącego z Wielopola k. Nowego Sącza.