Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Konferencja o o. Józefie Andraszu

Opublikowano: 03.02.2017
     Konferencja o ojcu Andraszu, spowiedniku i przewodniku duchowym św. Faustyny wygłoszona przez Stanisławę Bogdańską, promotorkę kultu jezuity pochodzącego z Wielopola k. Nowego Sącza, wygłoszona w kościele NSPJ w Nowym Sączu.
     Po konferencji słowo podziękowania skierował o. Stanisław Jopek, proboszcz parafii.
 

1 lutego 2017 - Msza św. o beatyfikację

Opublikowano: 20.01.2017


 
    W środę 1 lutego w kościele NSPJ w Nowym Sączu (kościół kolejowy), godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. o beatyfikację ojca Józefa Andrasza SJ w 54. rocznicę Jego śmierci.

     Podczas mszy zostanie zaprezentowany utwór "Ad maiorem Dei gloriam" ("Na większą chwałę Boga" - dewiza jezuitów), do którego muzykę napisali Maciej Cisło i Jakub Hubicki. Utwór wykona premierowo organista Tomasz Wolak.

     Po mszy konferencję o ojcu Andraszau, spowiedniku i przewodniku duchowym św. Faustyny wygłosi Stanisława Bogdańska, promotorka kultu jezuity pochodzącego z Wielopola k. Nowego Sącza.

Warszawa: modlitwa o beatyfikację o. Andrasza

Opublikowano: 02.12.2016
    W warszawskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, którym opiekują się ojcowie jezuici, wystawiono obraz o. Józefa Andrasza, kierownika duchowego św. Faustyny Kowalskiej, wraz z modlitwą (do prywatnego odmawiania) o jego beatyfikację. 30 listopada wykład o o. Andraszu wygłosił w kościele propagator jego kultu Czesław Bogdański.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Opublikowano: 27.11.2016

Magazyn Radia Watykańskiego: niezapomniany spowiednk

Opublikowano: 15.11.2016
     W audycji Radia Watykańskiego - "Zapomniany, czy jednak niezapomniany spowiednik s. Faustyny Kowalskiej" - rozmowa z Czesławem Bogdańskim, propagatorem kultu o. Józefa Andrasza SJ (audycja nadana 14.11.2016 r.)

Wspomnienie o o. Józefie Andraszu, spowiedniku św. Faustyny

Opublikowano: 24.10.2016
     XXX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej: 26 października (środa), godz. 18.00, Bursa Księży Jezuitów im. ks. Władysława Gurgacza SJ w Nowym Sączu, ul. Św. Ducha 12 – o. Józef Polak SJ i Czesław Bogdański: Wspomnienie o ojcu Józefie Andraszu SJ, spowiedniku i powierniku św. Faustyny. Poświęcenie tablicy pamięci o. J. Andrasza.

125 rocznica urodzin O. Andrasza

Opublikowano: 18.10.2016
  W niedzielę 16 października 2016 przypadła 125. rocznica urodzin jezuity, Sądeczanina, ojca Józefa Andrasza. Krakowski spowiednik św. Faustyny, bł. Anieli Salawy, bł. s. Klemensy Staszewskiej, sł. Bożej s. Pauli Tajber ZDCH i świątobliwej siostry Kaliksty Piekarczyk ZMBM.
Dużo jak na jednego... i do tego z Nowego Sącza. Tu wzrastał, dojrzewał i po formacji zakonnej odprawił Mszę św. prymicyjną 25 marca 1919 roku.

Sądeczanie zauważyli jego nietuzinkowość, stawiają sobie za wzór, w szerszym wymiarze jako ojca, patriotę, kapłana. Rozrastają się grupy osób modlące się o świętość swoich kapłanów przez jego wstawiennictwo.

Niedziela 16 października stała się w Parafii Królowa Górna (rozwija się tam kult ojca Andrasza) miejscem, gdzie pierwszy raz wybrzmiał utwór ,,Ad maiorem Dei Gloriam,,. Jest to łacińska dewiza zakonu jezuitów ,,Na większą chwałę Bożą,,.

Czytaj więcej...

Poświęcenia tablicy o. Józefa Andrasza w Mystkowie

Opublikowano: 18.09.2015
    13 września br. , w 80. rocznicę objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, na Wzgórzu Świętego Krzyża w Mystkowie koło Nowego Sącza został poświęcony pomnik-tablica upamiętniająca o. Józefa Andrasza SJ, krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny.
    Uroczystej Eucharystii o 16-tej przewodniczył prowincjał Towarzystwa Jezusowego o. Jakub Kołacz SJ. Odsłonięcie tablicy po Mszy św. poprzedziło krótkie słowo o o. Andraszu zapisane w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, które wygłosiła s. M. Elżbieta Siepak, rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Czytaj więcej...

Inni piszą o o. Andraszu: