Fragment konferencji s. Elżbiety Siepak ZMBM
- Szczegóły

Podczas pielgrzymki śladami ojca Andrasza, uczestnicy wysłuchali konferencji s. Elżbiety Siepak ZMBM w ramach ogólnopolskiego spotkania osób modlących się o świętość kapłanów "Margaretka".
Siostra Elżbieta ukazała ojca Andrasza jako wzór współpracy z łaską Bożą, kapłana potrafiącego rozeznać powołanie siostry Faustyny, podejmującego misję szerzenia orędzia Bożego Miłosierdzia. Po jej śmierci, mimo strasznych warunków trwającej II wojny ojciec Andrasz rozpoczyna w Łagiewnikach stałe nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Rocznica urodzin o. Andrasza w Bazylice - relacja
- Szczegóły

16 października przypadła 128 rocznica urodzin ojca Andrasza. W tym dniu, w sercu Sądecczyzny, w Bazylice św. Małgorzaty, miało miejsce wprowadzenie obrazu ojca Andrasza w celu modlitwy o jego beatyfikację. Ojciec Andrasz w młodości należał do tej Parafii. Autorem obrazu jest Witold Kubicha absolwent krakowskiej ASP.
16 października: urodziny o. Józefa Andrasza SJ
- Szczegóły

Józef Andrasz urodził się w Wielopolu koło Nowego Sącza 16.X.1891 roku. W parafii WNMP w Wielogłowach, Diecezja Tarnowska. Jako poddany monarchii austro- węgierskiej. W rodzinie Piotra i Katarzyny z domu Bednarek. Miał sześciu braci: Alojzego, Kazimierza; zginął w Legionach, Leona, Ignacego; zginął pod Lwowem w 1918 roku, Alfonsa, oraz trzy siostry: Helenę, Marię i Józefę. Wychowywał się w rodzinie głęboko patriotycznej i religijnej. Mimo powszechnej biedy Józef jak i jego rodzeństwo otrzymało dobre wykształcenie.
Ojciec Andrasz w Warszawie, 68 rocznica Aktu Intronizacji NSPJ
- Szczegóły

Do tej pory w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej wierni modlą się o beatyfikację jezuity, ks. Piotra Skargi. Kończą się modlitwy o beatyfikację Prymasa 1000 lecia ks.kard. Stefana Wyszyńskiego w związku z ogłoszoną przez Papieża beatyfikacją przewidzianą na maj 2020 roku.
V Pielgrzymka Śladami Ojca Andrasza - relacja
- Szczegóły

Duchowym opiekunem był Jezuita, świadek życia ojca Andrasza- ks. Zdzisław Wietrzak SJ.
Początki tego świetego miejsca na obrzeżu Krakowa związane są ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W tym Zgromadzeniu swoje życie przeżyła św. Siostra Faustyna.
V pielgrzymka śladami ojca Józefa Andrasza SJ
- Szczegóły

Kolejny raz rusza pielgrzymka śladami Ojca Andrasza.
Jest to szczególny czas, 100 lecie święceń kapłańskich ojca Józefa Andrasza.
Wspomnienie narodzin dla Nieba św. Faustyny - penitentki ojca Andrasza
- Szczegóły

5 października 1938 roku – w ostatnim dniu swego życia – siostra Faustyna powiedziała z promienną twarzą: „Dziś mnie Pan Jezus zabierze!”. Doznając wielkich boleści, poprosiła o zastrzyk uśmierzający, ale po chwili zastanowienia zrezygnowała z niego, uważając, iż Chrystus domaga się od niej tej ofiary. Po raz ostatni wyspowiadała się o godz.16:00 u ks. Andrasza i cichutko oczekiwała na śmierć.
3 pażdziernika: wspomnienie bł. o. Kolumbana Marmiona
- Szczegóły

Ojciec Józef Andrasz w 1921 roku rozpoczął serię wydawniczą - Biblioteka Życia Wewnętrznego. Wydawał, tłumaczył światowe dzieła literatury ascetycznej i mistycznej.
Pierwszym dziełem przetłumaczonym przez ojca Andrasza w tej serii było ,,Chrystus życiem duszy", ojca Kolumbana. Książka ta miała bardzo duży oddźwięk w Kościele. W Polsce mimo zupełnego nowum całej zapoczątkowanej serii wydawniczej, książka ojca Kolumbana rozeszła się bardzo szybko. W ciągu roku cały nakład został wyczerpany.
Pod Krzyżem z ojcem Andraszem
- Szczegóły

14 września w odpowiedzi na ogólnopolską akcję ,,Polskę pod Krzyżem,, w ponad 200 parafiach Diecezji tarnowskiej miały miejsce nabożeństwa w łączności z uczestnikami włocławskich nabożeństw.
Wspomnienie penitentki o. Andrasza, błogosławionej Anieli Salawy
- Szczegóły

09 września w zakonach franciszkańskich i Archidiecezji krakowskiej wspominana jest błogosławiona Aniela Salawa.
Mistyczka, krakowska służąca. Paradoks, o jej wstawiennictwo proszą studenci, pracownicy naukowi.

Opatrzność Boża rok po święceniach kapłańskich (1920) o. Andrasza zetknęła go z powoli umierającą Anielą Salawą. Do końca życia jej towarzyszył, był przy jej śmierci.
Z zachowanych akt procesu beatyfikacyjnego Anieli Salawy zachowały się słowa o. Andrasza:

Po absolucji - krótkie pożegnanie. Traktowałem ją jako jedną z dusz rzetelnie pobożnej.
Miała wśród naszych ojców, którzy ją spowiadali i zanosili Komunię św. opinię osoby świątobliwej, wdzięcznej, której warto pomagać. Nigdy nie doszły mnie jakieś słowa traktujące ją jako dewotkę w kiepskim słowa znaczeniu, pretensjonalną itp. Bardzo mnie zbudowała niezwykłą cierpliwością w znoszeniu długoletnich, a bardzo dokuczliwych cierpień. Rozrzewniająca była jej tęsknota za Najświętszym Sakramentem".
Strona 4 z 6