Wspomnienie narodzin dla Nieba św. Faustyny - penitentki ojca Andrasza
- Szczegóły

5 października 1938 roku – w ostatnim dniu swego życia – siostra Faustyna powiedziała z promienną twarzą: „Dziś mnie Pan Jezus zabierze!”. Doznając wielkich boleści, poprosiła o zastrzyk uśmierzający, ale po chwili zastanowienia zrezygnowała z niego, uważając, iż Chrystus domaga się od niej tej ofiary. Po raz ostatni wyspowiadała się o godz.16:00 u ks. Andrasza i cichutko oczekiwała na śmierć.
3 pażdziernika: wspomnienie bł. o. Kolumbana Marmiona
- Szczegóły

Ojciec Józef Andrasz w 1921 roku rozpoczął serię wydawniczą - Biblioteka Życia Wewnętrznego. Wydawał, tłumaczył światowe dzieła literatury ascetycznej i mistycznej.
Pierwszym dziełem przetłumaczonym przez ojca Andrasza w tej serii było ,,Chrystus życiem duszy", ojca Kolumbana. Książka ta miała bardzo duży oddźwięk w Kościele. W Polsce mimo zupełnego nowum całej zapoczątkowanej serii wydawniczej, książka ojca Kolumbana rozeszła się bardzo szybko. W ciągu roku cały nakład został wyczerpany.
Pod Krzyżem z ojcem Andraszem
- Szczegóły

14 września w odpowiedzi na ogólnopolską akcję ,,Polskę pod Krzyżem,, w ponad 200 parafiach Diecezji tarnowskiej miały miejsce nabożeństwa w łączności z uczestnikami włocławskich nabożeństw.
Wspomnienie penitentki o. Andrasza, błogosławionej Anieli Salawy
- Szczegóły

09 września w zakonach franciszkańskich i Archidiecezji krakowskiej wspominana jest błogosławiona Aniela Salawa.
Mistyczka, krakowska służąca. Paradoks, o jej wstawiennictwo proszą studenci, pracownicy naukowi.

Opatrzność Boża rok po święceniach kapłańskich (1920) o. Andrasza zetknęła go z powoli umierającą Anielą Salawą. Do końca życia jej towarzyszył, był przy jej śmierci.
Z zachowanych akt procesu beatyfikacyjnego Anieli Salawy zachowały się słowa o. Andrasza:

Po absolucji - krótkie pożegnanie. Traktowałem ją jako jedną z dusz rzetelnie pobożnej.
Miała wśród naszych ojców, którzy ją spowiadali i zanosili Komunię św. opinię osoby świątobliwej, wdzięcznej, której warto pomagać. Nigdy nie doszły mnie jakieś słowa traktujące ją jako dewotkę w kiepskim słowa znaczeniu, pretensjonalną itp. Bardzo mnie zbudowała niezwykłą cierpliwością w znoszeniu długoletnich, a bardzo dokuczliwych cierpień. Rozrzewniająca była jej tęsknota za Najświętszym Sakramentem".
Odszedł do Domu Ojca śp Piotr Powroźnik
- Szczegóły
Pamiętajmy o modlitwie do Dobrego Miłosiernego Boga za duszę śp. Piotra.
Wigilia 75 rocznicy pobytu ojca Andrasza w Domu Świętej Elżbiety w Krynicy- Zdroju
- Szczegóły
Można powiedzieć ze był to ,, Węgierski Dzień,, w Krynicy- Zdrój . W tym Domu przebywał na rekonwalescencji ojciec Andrasz latem 1945 roku pełniąc również posługę
Kapelana Domu.
Mszę świętą celebrował świadek życia ojca Andrasza, 82 letni jezuita, ks. Zdzisław Wietrzak.
Przełożona Domu Świętej Elżbiety, siostra Rafała odmówiła po Mszy świętej modlitwę o świętość kapłanów i chwałę Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza.
Modlitwa za kapłanów należy do charyzmatu sióstr Elżbietanek.
100 lecie święceń kapłańskich ojca Andrasza- Msza św w Wielogłowach
- Szczegóły
Nabożeństwo miało miejsce w starym kościółku pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej w Wielogłowach. W tym kościele Józef Andrasz otrzymał Chrzest święty.
Głównym celebransem oraz głoszącym słowo był jezuita ks. Józef Augustyn.
Ojciec Andrasz na Chorwacji
- Szczegóły
3 czerwca przy kościele św. Wawrzyńca w miejscowości Kali na wyspie Ugljan w Diecezji Zadarskiej dzięki zaproszeniu proboszcza, ks. Mario, wspólnota osób świeckich miała okazję pogłębienia refleksji nad Bożym Miłosierdziem i poznaniu apostoła Bożego Miłosierdzia - ojca Józefa Andrasza.
Ojciec Andrasz w Krynicy-Zdroju
- Szczegóły
21 lipca 2019 roku, w kościele św. Antoniego w Krynicy- Zdroju w ramach nabożeństwa- Godzina Miłosierdzia, podjęto refleksję co chciałby nam dzisiaj powiedzieć w kontekście Bożego miłosierdzia ojciec Andrasz.
W nawie bocznej, pod obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiono w ramach kultu prywatnego portret ojca Józefa Andrasza.
Ojciec Andrasz wiele razy spędzał czas wypoczynku, rekonwalescencji w Krynicy-Zdroju.
W swoim życiu był pięć razy operowany. Z relacji jego siostrzeńca dr. Jerzego Rudzińskiego można wysnuć wniosek że ,"Krynica uratowała mu życie" i to nie tylko za przyczyną wód zdrowotnych.
Generał Jezuitów w wizytą w Nowym Sączu
- Szczegóły

Modlitwa o świętość kapłanów i chwałę Bożego przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza posiada imprimatur Kurii w Tarnowie. Jest ona wykorzystywana w blankietach "Margaretkowych" z akceptacją krajowego koordynatora ruchu modlitwy za kapłanów ks.dr. Bogusława Nagela.
Strona 4 z 6