Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Najsłynniejszy sądeczanin na świecie

Opublikowano: 21.11.2021
Od urodzin o. Józefa Andrasza SJ minęło 130 lat. O sądeckich korzeniach kierownika duchowego św. s. Faustyny mówiono w kościele pw. Ducha Świętego.

W świątyni, w której o. Andrasz odprawił swoją pierwszą Mszę św., odbyło się 12 listopada spotkanie poświęcone osobie spowiednika i kierownika duchowego św. s. Faustyny.
Dorota Hedwig
Gośćmi spotkania byli Dorota Hedwig z Fundacji Andrasz oraz Jakub Bulzak, historyk.

Czytaj więcej...

Peregrynacja z akcentem ojca Andrasza

Opublikowano: 07.11.2021Od środy 11.11. do 16.11.2021 roku,  w jezuickim Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia  przy ul. Ks. Piotra Skargi w Nowym Sączu, będzie miała miejsce peregrynacja relikwii i ikony  św Ignacego Loyoli .

Czytaj więcej...

130 rocznica urodzin O. Andrasza

Opublikowano: 14.10.2021     16 października br. przypada 130. rocznica urodzin o. Józefa Andrasza SJ krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny.

     Z tej okazji. w intencji jego beatyfikacji sprawowana będzie Msza św., w Krynicy-Zdrój o godz. 20.00 w Domu św. Elżbiety przy ul. Puławskiego 16, której przewodniczyć będzie o. Bogdan Długosz SJ.

     W tym Domu o. Andrasz przebywał na rekonwalescencji od zimy 1944 roku do jesieni 1945 roku po kolejnej operacji, służąc jako kapelan.

200- lecie przybycia Jezuitów do Starej Wsi - relacja

Opublikowano: 01.09.2021
W ramach sympozjum związanego z rocznicą przybycia Jezuitów do Starej Wsi, przypomniana została sylwetka ks. Józefa Andrasza SJ. jako spowiednika świętych.

Prezentacji dokonała Stanisława Bogdańska autorka książki "Ojciec Andrasz, Spowiednik świętych" ( WAM 2020)


Obchody setnej rocznicy poświecenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Opublikowano: 21.01.2021

Mszą św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie zainaugurowane zostały obchody 100. rocznicy poświęcenia Polski NSPJ. Ich zwieńczeniem będzie odnowienie tego aktu przez polskich biskupów i wszystkie parafie 11 czerwca, w uroczystość Serca Jezusa.

Czytaj więcej...

Tajemnica Bożego Narodzenia

Opublikowano: 25.12.2020

     Kiedy siostra Faustyna zdawała relację ojcu Andraszowi ze swoich mistycznych spotkań z Panem Jezusem, ojciec Andrasz dawał jej radę, kiedy już dochodzi do tych spotkań, aby sobie zawsze zdawała sprawę że Wielki to Pan.

Poniżej fragment z ,, Dzienniczka,, św. Faustyny

Bóg nieskończony i wieczny przyjął ludzkie ciało i stał się człowiekiem. Żadna religia na świecie nie ma takiego boga, który jest Stwórcą i Panem wszystkiego, co istnieje, który jest nieskończony, jeden, święty, transcendentny, wszechmocny i wszechwiedzący, niepojęty przez żaden rozum ludzki ani anielski, a równocześnie w swoim Synu w ludzkim ciele tak bliski człowiekowi. Kontemplacja miłosierdzia Bożego w tej tajemnicy zachwyca i przynosi niewypowiedzianą radość, bo Bóg zamieszkał z nami, Słowo Boże – Miłosierdzie Wcielone (Dz. 1745).

      W ten nadzwyczajny czas życzymy wszystkim wchodzącym na tę stronę aby przyjęli te dni jako wielkie błogosławieństwo Bożego Pokoju który wyzwala nas z nadmiaru rytuałów, gestów, słów.

Tworzący stronę Andrasz.eu

Listopad 2020

Opublikowano: 18.11.2020
    W alejce 18h cmentarza komunalnego przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu znajduje się odnowiony grobowiec mamy ojca Andrasza. Z tylu, nieopodal ( jeden z pojedynczych charakterystycznych kamiennych krzyży ), znajduje się grób jego ojca, śp Piotra Andrasza.

Sądeczanie zadbali aby pamięć o nich trwała. R I P.


Dzień Wszystkich Świętych, pamiętamy o rodzicach ojca Andrasza

Opublikowano: 29.10.2020
grobowce rodziców ojca Józefa Andrasza- Katarzyny i Piotra     Dzięki hojności Sądeczan odwiedzających corocznie cmentarze, udało się odrestaurować 7 zabytkowych nagrobków na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich.
Wśród nich są dwa grobowce rodziców ojca Józefa Andrasza- Katarzyny i Piotra.
Znajdują się one w pobliżu grobowca ojców Jezuitów. Alejka 18h.
Przy grobach zainstalowano tabliczki z opisem że spoczywają tam rodzice Jezuity, ojca Józefa Andrasza, kierownika duchowego św. Faustyny
W duchowym ,, Dzienniczku,, św. Faustyny jest taki zapis

     Cytat z "Dzienniczka" nr 683
+ Kiedy się raz bardzo modliłam do świętych jezuitów, nagle ujrzałam Anioła Stróża, który mnie prowadził przed tron Boży; przechodziłam (126) przez wielkie zastępy świętych, poznałam wiele znajomych, których znałam z ich obrazów. - Wiele widziałam jezuitów, którzy się pytali mnie: Z jakiego zgromadzenia ta dusza? - Kiedy im odpowiedziałam, spytali się: Kto jest twoim kierownikiem? - Odpowiedziałam, że ojciec Andrasz.
     Kiedy chcieli więcej mówić, mój Anioł Stróż dał znak milczenia i przeszłam przed sam tron Boży. Widziałam jasność wielką i nieprzystępną, widziałam miejsce swego przeznaczenia w bliskości Boga, ale jakim ono jest - nie wiem, bo je zakrywał obłok - ale mój Anioł Stróż powiedział mi: Tu jest tron twój za wierność w spełnianiu woli Bożej.

Wystawa o. Józefie Andraszu

Opublikowano: 20.10.2020
W poniedziałek 12 października w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie odbyło się otwarcie wystawy poświęconej o. Józefowi Andraszowi jako promotorowi kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.

Więcej zobacz: gosc.pl

Inni piszą o o. Andraszu: