Strona przedstawia kandytata na ołtarze o. Józefa ANDRASZA (1891-1963), jezuitę - kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej
Strona prowadzona przez oo. Jezutów

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

200- lecie przybycia Jezuitów do Starej Wsi - relacja

Opublikowano: 01.09.2021
W ramach sympozjum związanego z rocznicą przybycia Jezuitów do Starej Wsi, przypomniana została sylwetka ks. Józefa Andrasza SJ. jako spowiednika świętych.

Prezentacji dokonała Stanisława Bogdańska autorka książki "Ojciec Andrasz, Spowiednik świętych" ( WAM 2020)


Obchody setnej rocznicy poświecenia Polski NSPJ

Opublikowano: 21.01.2021

Mszą św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie zainaugurowane zostały obchody 100. rocznicy poświęcenia Polski NSPJ. Ich zwieńczeniem będzie odnowienie tego aktu przez polskich biskupów i wszystkie parafie 11 czerwca, w uroczystość Serca Jezusa.

Czytaj więcej...

Tajemnica Bożego Narodzenia

Opublikowano: 25.12.2020

     Kiedy siostra Faustyna zdawała relację ojcu Andraszowi ze swoich mistycznych spotkań z Panem Jezusem, ojciec Andrasz dawał jej radę, kiedy już dochodzi do tych spotkań, aby sobie zawsze zdawała sprawę że Wielki to Pan.

Poniżej fragment z ,, Dzienniczka,, św. Faustyny

Bóg nieskończony i wieczny przyjął ludzkie ciało i stał się człowiekiem. Żadna religia na świecie nie ma takiego boga, który jest Stwórcą i Panem wszystkiego, co istnieje, który jest nieskończony, jeden, święty, transcendentny, wszechmocny i wszechwiedzący, niepojęty przez żaden rozum ludzki ani anielski, a równocześnie w swoim Synu w ludzkim ciele tak bliski człowiekowi. Kontemplacja miłosierdzia Bożego w tej tajemnicy zachwyca i przynosi niewypowiedzianą radość, bo Bóg zamieszkał z nami, Słowo Boże – Miłosierdzie Wcielone (Dz. 1745).

      W ten nadzwyczajny czas życzymy wszystkim wchodzącym na tę stronę aby przyjęli te dni jako wielkie błogosławieństwo Bożego Pokoju który wyzwala nas z nadmiaru rytuałów, gestów, słów.

Tworzący stronę Andrasz.eu

Listopad 2020

Opublikowano: 18.11.2020
    W alejce 18h cmentarza komunalnego przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu znajduje się odnowiony grobowiec mamy ojca Andrasza. Z tylu, nieopodal ( jeden z pojedynczych charakterystycznych kamiennych krzyży ), znajduje się grób jego ojca, śp Piotra Andrasza.

Sądeczanie zadbali aby pamięć o nich trwała. R I P.


Dzień Wszystkich Świętych, pamiętamy o rodzicach ojca Andrasza

Opublikowano: 29.10.2020
grobowce rodziców ojca Józefa Andrasza- Katarzyny i Piotra     Dzięki hojności Sądeczan odwiedzających corocznie cmentarze, udało się odrestaurować 7 zabytkowych nagrobków na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich.
Wśród nich są dwa grobowce rodziców ojca Józefa Andrasza- Katarzyny i Piotra.
Znajdują się one w pobliżu grobowca ojców Jezuitów. Alejka 18h.
Przy grobach zainstalowano tabliczki z opisem że spoczywają tam rodzice Jezuity, ojca Józefa Andrasza, kierownika duchowego św. Faustyny
W duchowym ,, Dzienniczku,, św. Faustyny jest taki zapis

     Cytat z "Dzienniczka" nr 683
+ Kiedy się raz bardzo modliłam do świętych jezuitów, nagle ujrzałam Anioła Stróża, który mnie prowadził przed tron Boży; przechodziłam (126) przez wielkie zastępy świętych, poznałam wiele znajomych, których znałam z ich obrazów. - Wiele widziałam jezuitów, którzy się pytali mnie: Z jakiego zgromadzenia ta dusza? - Kiedy im odpowiedziałam, spytali się: Kto jest twoim kierownikiem? - Odpowiedziałam, że ojciec Andrasz.
     Kiedy chcieli więcej mówić, mój Anioł Stróż dał znak milczenia i przeszłam przed sam tron Boży. Widziałam jasność wielką i nieprzystępną, widziałam miejsce swego przeznaczenia w bliskości Boga, ale jakim ono jest - nie wiem, bo je zakrywał obłok - ale mój Anioł Stróż powiedział mi: Tu jest tron twój za wierność w spełnianiu woli Bożej.

Wystawa o. Józefie Andraszu

Opublikowano: 20.10.2020
W poniedziałek 12 października w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie odbyło się otwarcie wystawy poświęconej o. Józefowi Andraszowi jako promotorowi kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia.

Więcej zobacz: gosc.pl

Najbardziej znany Sądeczanin na świecie

Opublikowano: 10.10.2020
     W tych dniach wyszedł nowy numer kwartalnika "Sądeczanin Historia". Numer poświęcony jest historii duchowieństwa na Sądecczyźnie. 
Młody sądecki historyk dr Jakub Bulzak jest w tym numerze autorem artykułu "Najbardziej znany Sądeczanin na świecie". Dowiadujemy się z niego o nowych, nie publikowanych faktach z historii życia ojca Józefa Andrasza i jego rodziny.

     Kwartalnik dostępny jest w wersji elektronicznej: https://e-wydanie.sadeczanin.info/e-wydanie/kwartalnik

Poniżej dzięki uprzejmości portalu Sadeczanin.info film zapowiadający artykuł o ojcu Andraszu

Wystawa o kierowniku duchowym św. Faustyny Kowalskiej

Opublikowano: 08.10.2020
     Muzeum Diecezjalne w Tarnowie przygotowało wystawę „O. Józef Andrasz SJ (1891-1963). Orędownik poświęcenia narodu polskiego Sercu Bożemu”. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 12 października, a wystawę będzie można oglądać do 20 stycznia.

     Zorganizowano ją aby przybliżyć osobę o. Andrasza – syna sądeckiej ziemi, cenionego rekolekcjonistę spowiednika, kierownika duchowego wielu osób, które prowadziły głębokie życie duchowe. Wśród nich są m.in. św. Faustyna Kowalska, bł. Aniela Salawa, bł. Maria Klemensa (Helena) Staszewska od Jezusa Ukrzyżowanego OSU, służebnica Boża Paula Zofia Tajber ZDCH – założycielka Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana i mistyczka, oraz s. Kaliksta Piekarczyk ZMBM.

Więcej - https://ekai.pl/wystawa-o-kierowniku-duchowym-sw-faustyny-kowalskiej/

Ojciec Andrasz w Tarnowie

Opublikowano: 30.09.2020
 Andrasz w Tarnowie   
    Staraniem ks.dr Piotra Paska, dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, 12 października o godz. 17:00 2020 roku zainaugurowana zostanie (w tymże muzeum) bardzo ciekawa wystawa. Ukaże ona ojca Andrasza jako orędownika poświecenia Polski Najświętszemu Sercu Bożemu. Rok 2020 to 100 lecie Cudu nad Wisłą. To wtedy Polska została poświęcona Sercu Bożemu. Akt Intronizacji NSPJ powtórzono po starannych przygotowaniach na święto Chrystusa Króla 28 października 1951 roku. W obu przypadkach były to Akty po których następował zwrot w historii Polski. Bolszewicy nie zdobyli Warszawy w roku 1920 a po Akcie z 1951 nastąpiła ,,"odwilż,, w terrorze komunistycznym związana ze śmiercią Stalina.

      Na wystawie większość rękopisów, wydawnictw, obrazów, związanych z ojcem Andraszem będzie po raz pierwszy eksponowana dla szerszego gremium. Planowana jest też ciekawa konferencja tematyczna.
     Wystawa potrwa do stycznia 2021 roku.

Inni piszą o o. Andraszu: