Wprowadzenie

W "Dzienniczku" pod nr. 52 siostra Faustyna pisze: "Kiedy chciałam się usunąć od tych wewnętrznych natchnień, Bóg mi powiedział, że będzie żądał w dzień sądu ode mnie wielkiej liczby dusz. Kiedy raz umęczona tymi różnymi trudnościami, jakie miałam z tego powodu, że Jezus przemawia do mnie i żąda tego malowania obrazu, postanowiłam sobie mocno, przed ślubami wieczystymi, prosić ojca Andrasza, żeby mnie zwolnił z tych wewnętrznych natchnień i obowiązku malowania tego obrazu. Po wysłuchaniu spowiedzi ojciec Andrasz dał mi taką odpowiedź: Nie zwalniam siostry z niczego i nie wolno się siostrze uchylać od tych wewnętrznych natchnień, ale o wszystkim musi siostra mówić spowiednikowi, koniecznie, absolutnie koniecznie, bo inaczej zejdzie siostra na manowce pomimo tych wielkich łask Bożych. Chwilowo się siostra u mnie spowiada, ale niech siostra wie, że musi mieć stałego spowiednika, czyli kierownika."
Ojciec Andrasz pełnił 10 lat wcześniej posługę spowiednika i kierownika duchowego bł. Anieli Salawy. Ponadto kierownictwem duchowym i spowiedzią służył służebnicy Bożej m. Pauli Zofii Zofii Tajber ZDCH, bł. m. Klemensie Staszewskiej OSU, sł. Bożej s. Emanueli Kalb. Z prowadzonej przed wojną we Lwowie przez o. Andrasza Sodalicji Mariańskiej wyszedł ks.prof Henryk Mossing, naukowiec lekarz i potajemny ksiądz w Związku Sowieckim, obecnie kandydat na ołtarze.
Tak, jak przy objawieniach Najświętszego Serca Pana Jezusa dla św. Marii Małgorzaty Alacoqe rolę kierownika duszy i spowiednika Opatrzność powierzyła jezuicie św. Klaudiuszowi la Colombiere SJ, tak przy objawieniu Bożego Miłosierdzia dla siostry Faustyny Kowalskiej rolę tę przyszło pełnić jezuicie ks. Józefowi Andraszowi SJ.
W sumie o. Andrasz posługiwał Siostrze Faustynie przez ponad 2 i pół roku, a po jej śmierci zaangażował się w realizację jej posłannictwa.
Pod jego kierunkiem powstał obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły, słynący dziś łaskami w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach; on też zapoczątkował uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego w klasztornej kaplicy Zgromadzenia w Łagiewnikach (1943) i obchodzenie święta Miłosierdzia (1944). Z jego inicjatywy zbierano wspomnienia o Siostrze Faustynie, a jego książeczka „Miłosierdzie Boże… ufamy Tobie”, popularyzująca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez św. Siostrę Faustynę, została przetłumaczona na wiele języków i rozeszła się po całym świecie w ogromnych nakładach. On też był autorem pierwszych biografii o Apostołce Bożego Miłosierdzia.
100 lecie święceń kapłańskich ojca Andrasza- Msza św w Wielogłowach
Opublikowano: 20.08.2019
Celebrując 100 lecie święceń kapłańskich ojca Andrasza przypadających w roku 2019 odprawiona została Msza św w intencji beatyfikacji ojca Andrasza oraz za osoby związane z szerzeniem kultu ojca Andrasza.Nabożeństwo miało miejsce w starym kościółku pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej w Wielogłowach. W tym kościele Józef Andrasz otrzymał Chrzest święty.
Głównym celebransem oraz głoszącym słowo był jezuita ks. Józef Augustyn.
Ojciec Andrasz na Chorwacji
Opublikowano: 06.08.2019
W dniach 02-05 czerwca 2019 roku miały miejsce konferencje poświęcone orędziu Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. siostrę Faustynę i roli ojca Józefa Andrasza jako jej kierownika duchowego oraz szerzenia przez niego tego nowego kultu w Kościele.3 czerwca przy kościele św. Wawrzyńca w miejscowości Kali na wyspie Ugljan w Diecezji Zadarskiej dzięki zaproszeniu proboszcza, ks. Mario, wspólnota osób świeckich miała okazję pogłębienia refleksji nad Bożym Miłosierdziem i poznaniu apostoła Bożego Miłosierdzia - ojca Józefa Andrasza.
Ojciec Andrasz w Krynicy-Zdroju
Opublikowano: 23.07.2019
21 lipca 2019 roku, w kościele św. Antoniego w Krynicy- Zdroju w ramach nabożeństwa- Godzina Miłosierdzia, podjęto refleksję co chciałby nam dzisiaj powiedzieć w kontekście Bożego miłosierdzia ojciec Andrasz.W nawie bocznej, pod obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiono w ramach kultu prywatnego portret ojca Józefa Andrasza.
Ojciec Andrasz wiele razy spędzał czas wypoczynku, rekonwalescencji w Krynicy-Zdroju.

W swoim życiu był pięć razy operowany. Z relacji jego siostrzeńca dr. Jerzego Rudzińskiego można wysnuć wniosek że ,"Krynica uratowała mu życie" i to nie tylko za przyczyną wód zdrowotnych.
Generał Jezuitów w wizytą w Nowym Sączu
Opublikowano: 13.05.2019

Modlitwa o świętość kapłanów i chwałę Bożego przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza posiada imprimatur Kurii w Tarnowie. Jest ona wykorzystywana w blankietach "Margaretkowych" z akceptacją krajowego koordynatora ruchu modlitwy za kapłanów ks.dr. Bogusława Nagela.
Rozmowy niedokończone: O. Józef Andrasz SJ (1891 – 1963) – życie i duchowość
Opublikowano: 07.05.2019

W TV Trwam w "Rozmowach niedokończonych" program o o. Józefie Andraszu - życie i duchowość. W programie udział biorą o. Józef Augustyn SJ, rekolekcjonista, kierownik duchowy, teolog duchowości oraz Stanisława Bogdańska, autorka książki pt. "Ojciec Józef Andrasz SJ, spowiednik świętych.
Owocna Pielgrzymka z intencją rychłej beatyfikacji Ojca Andrasza
Opublikowano: 05.05.2019
W dniach 28.05 do 05.05.2019 miała miejsce pielgrzymka do Medziugorje w intencji beatyfikacji ojca Józefa Andrasza. Stałym punktem pielgrzymów każdego dnia była Eucharystia oraz Różaniec. Zgodnie z charyzmatem miejsca, część pielgrzymów pościła o chlebie i wodzie.Tą zaniechaną praktykę przybliżył w Bjelo Polje podczas konferencji ks. Tomislav Planinić - Co jest a co nie jest postem w oparciu o naukę Kościoła i oraz własnych doświadczeń postu i modlitwy.
Ks. Tomislav należy do młodego Zgromadzenia Omnia Dei- NSCPJ i NSNMP. Promuje na Chorwacji kult Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny oraz ojca Andrasza.