Wprowadzenie

W "Dzienniczku" pod nr. 52 siostra Faustyna pisze: "Kiedy chciałam się usunąć od tych wewnętrznych natchnień, Bóg mi powiedział, że będzie żądał w dzień sądu ode mnie wielkiej liczby dusz. Kiedy raz umęczona tymi różnymi trudnościami, jakie miałam z tego powodu, że Jezus przemawia do mnie i żąda tego malowania obrazu, postanowiłam sobie mocno, przed ślubami wieczystymi, prosić ojca Andrasza, żeby mnie zwolnił z tych wewnętrznych natchnień i obowiązku malowania tego obrazu. Po wysłuchaniu spowiedzi ojciec Andrasz dał mi taką odpowiedź: Nie zwalniam siostry z niczego i nie wolno się siostrze uchylać od tych wewnętrznych natchnień, ale o wszystkim musi siostra mówić spowiednikowi, koniecznie, absolutnie koniecznie, bo inaczej zejdzie siostra na manowce pomimo tych wielkich łask Bożych. Chwilowo się siostra u mnie spowiada, ale niech siostra wie, że musi mieć stałego spowiednika, czyli kierownika."
Ojciec Andrasz pełnił 10 lat wcześniej posługę spowiednika i kierownika duchowego bł. Anieli Salawy. Ponadto kierownictwem duchowym i spowiedzią służył służebnicy Bożej m. Pauli Zofii Zofii Tajber ZDCH, bł. m. Klemensie Staszewskiej OSU, sł. Bożej s. Emanueli Kalb. Z prowadzonej przed wojną we Lwowie przez o. Andrasza Sodalicji Mariańskiej wyszedł ks.prof Henryk Mossing, naukowiec lekarz i potajemny ksiądz w Związku Sowieckim, obecnie kandydat na ołtarze.
Tak, jak przy objawieniach Najświętszego Serca Pana Jezusa dla św. Marii Małgorzaty Alacoqe rolę kierownika duszy i spowiednika Opatrzność powierzyła jezuicie św. Klaudiuszowi la Colombiere SJ, tak przy objawieniu Bożego Miłosierdzia dla siostry Faustyny Kowalskiej rolę tę przyszło pełnić jezuicie ks. Józefowi Andraszowi SJ.
W sumie o. Andrasz posługiwał Siostrze Faustynie przez ponad 2 i pół roku, a po jej śmierci zaangażował się w realizację jej posłannictwa.
Pod jego kierunkiem powstał obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły, słynący dziś łaskami w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach; on też zapoczątkował uroczyste nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego w klasztornej kaplicy Zgromadzenia w Łagiewnikach (1943) i obchodzenie święta Miłosierdzia (1944). Z jego inicjatywy zbierano wspomnienia o Siostrze Faustynie, a jego książeczka „Miłosierdzie Boże… ufamy Tobie”, popularyzująca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez św. Siostrę Faustynę, została przetłumaczona na wiele języków i rozeszła się po całym świecie w ogromnych nakładach. On też był autorem pierwszych biografii o Apostołce Bożego Miłosierdzia.
Królowa Górna: Poświęcenie obrazu ojca Andrasza

Homilię wygłosił Jezuita o. prof Józef Augustyn. Obraz na mobilnej sztaludze umieszczono w bocznej kaplicy kościoła. Parafianie w swoich prywatnych modlitwach od kilku lat przywołują wstawiennictwa ojca Andrasza.
http://krolowagorna.pl/index.php/galeria/1090-odpust-ku-czci-boej-opatrznooci-2019-zdjcia.html
Reportaż: Kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia
Nowy film - "Ojciec Andrasz- kierownik duchowy Apostołki Bożego Miłosierdzia"
Ukraina: Ojciec Andrasz z młodzieżą i kapłanami pod Sztandarem Chrystusa

Do trudnej sytuacji politycznej od jesieni ubiegłego roku dołączyła szczególnie trudna sytuacja religijna. Ogłoszona przez Patriarchę Konstantynopola Bartłomieja niezależność Cerkwi Ukraińskiej skomplikowała cała sytuację. Zdecydowana większość mieszkańców wschodnich terenów przynależy do Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego.
Rekolekcje z o. Andraszem.
Od niedzieli (31.03) do środy w Parafii Ducha Świętego księży Jezuitów w Nowym Sączu, gdzie przed stu laty ojciec Andrasz celebrował Mszę świętą prymicyjną trwają rekolekcje.
Mottem są słowa ojca Andrasza wypowiedziane w 1933 roku do świętej Faustyny zanotowane w "Dzienniczku".
Rekolekcje głosi ks. Józef Kloch, nauczyciel akademicki, przez wiele lat pełnił funkcję rzecznika Episkopatu Polski.
Rekolekcje są głoszone na Mszach świętych o 08:00, 09:00 i 18:00.
100 lecie Mszy św prymicyjnej ks.Józefa Andrasza w święto Zwiastowania Pańskiego

Zapis w ,, Dzienniczku,, św. Faustyny potwierdza "Maryjność" ojca Andrasza.
Cytat z "Dzienniczka" nr 1388
(31) + W jednej modlitwie poznałam, jak bardzo jest miła dusza ojca Andrasza Bogu. Jest prawdziwym dzieckiem Bożym, rzadko w której duszy tak wyraźnie się przebija to synostwo Boże, a to dlatego, że ma szczególniejsze nabożeństwo do Matki Bożej.
Misterium Mszy świętej, zaufanie Boga i Matki Bożej do kapłana potwierdza inny fragment "Dzienniczka"